Philips

Büyük bir heyecanla beklediğimiz Dünya Kupası nihayet başladı. Mesai saatlerine gelmesi sebebiyle açılış maçını izleyemedik ama 21:30’da başlayan Uruguay – Fransa maçı bizim için ideal saatteydi. Biz bir kaç arkadaş toplanıp maçı seyretmeyi düşünmezken Philips bizim yerimize bunu düşünüp BİE’de bir organizasyon hazırlamış.

19:00’dan itibaren davetliler yavaş yavaş gelmeye başlamış ve kalabalık kendini hissettirmeye başlamıştı ben oraya ulaştığımda. Herkes gibi girişte iletişim bilgilerimi paylaştım ve elime bir numara verdiler, bir başka bankoya yönlendirdiler. Gittiğim bankoda orijinal milli takım formları veriyorlardı 🙂 Tabiki tercihim kırmızı formadan yana oldu, yani İspanya formasını seçtim. Tüm Demirayak’lar ve Desnet United oyuncuları da kırmızı tercihinde bulundular, takım olmak böyle bir şey!

Katılımcılar tercih ettiği formaları üzerilerine giymiş ve bekleme esnasında masalarda sohbet ederek, bir şeyler atıştırarak ve langırt oynayarak 21:30’u bekliyorlardı. Masalardan pizzalar, cipsler, içecekler de eksik olmuyordu, katılımcıların iş çıkışı aç geleceklerini hesaplayacak kadar ince düşünülmüş bir geceydi. Nihayet maç saati geldi ve izleyeceğimiz salona geçip armut koltukların üzerinde izleme pozisyonu aldık 🙂

Philips HD + ambilight televizyonlar ile maçı izlemek ayrı bir hava kattı geceye, Afrika’yı yaşadık oturduğumuz yerden.  Başından sonuna kadar organizasyon keyif verdi hepimize, gülümseyen yüzlerle ayrıldık bu güzel etkinlikten. Formalar ve futbol topları ile ayrıldık geceden ve kaçıranlar çok üzüldü!

Vuvuzela sesini bunun dışında tutuyorum, sanırım Dünya Kupasından alacağımız keyfi baltalayacak!

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir