Tema değişikliği hikayesi

Şubat 2016'dan bu yana Aramamotoru.com Teknoloji Bloggerlarına Özel 4. SEO Eğitimi Ardından ve Sevgisiz Olur Saygısız Olmaz olmak üzere sadece 2 yazı paylaşarak çok ihmal ettiğim blogumda bundan sonra daha fazla yazmaya çalışacağımın habercisi olan bu yazıyı sizlerle paylaşmak istiyorum. Yazının ana fikri kesinlikle tema değişikliği hikayesi. Neden değiştirdim? Nasıl değiştirdim?

Hayatımdan İş Hayatı 22.02.17 Yorum Yok 377 Okunma

Şirket Mailini Gmaile Yönlendirme

Şirket Mailini Gmaile Yönlendirme Nasıl Yapılır? Benim gibi Outlook kullanmayı sevmeyenlerdenseniz işte tam size göre bir yazı sizi bekliyor. İlk iş yerim dışında da hiç kullanmadım, gerçekten ciddi manada bir önyargıya sahibim ve bunu kıramıyorum. Belki de kırmak istemiyorum :) Ben tüm herşeyi tek mail üzerinden yönetebilmek istiyorum ve uzun yıllardır gmail kullanıyorum, severek kullanıyorum.

İş Hayatı 24.09.14 11 Yorum 6680 Okunma

Çalışma Masam

Uzun zaman olmuş mimlenmeyeli, en son mimlendiğimde sene 2009 aylardan kasımdı! O kadar zamandır benimle ilgili olmadığını düşündüğüm bir furya vardı, insanlar bloglardan mikro sitelere yönlenmişlerdi. Neyse şimdi uzun uzadıya neden mim olayı bana yakın olmadı diye tartışmaya gerek yok :)

İş Hayatı 27.08.14 Yorum Yok 1662 Okunma

GSS Borcu Nedir

Değişen yasalardan sonra Sosyal Güvenlik Kurumu'na borçlanıp bundan haberi olmayan pek çok kişi var. Düzenleme sonrası geçmiş dönemlerde ödenmeyen SGK primlerinden dolayı borçlanmalar gün yüzüne çıktı. Mevzuatla ilgili o kadar çok değişiklik oluyorki takip edip, o kadar sayfa arasından burası değişti demek zor benim için ama tecrübe ettiğim bir olayı paylaşmak istiyorum. GSS Borcu Nedir? Varsa Ne Yapacaksınız? Peki nereden çıktı bu borç?

İş Hayatı 25.02.14 2 Yorum 7317 Okunma


Sosyal bir CV olması sebebiyle deneyimlerinizi, projelerinizi, eğitim geçmişinizi inceleelere diğer profesyonellerin ve pek tabi işverenlerin kullanıcı profillerinde en dikkat ettiği, linkedin profillerinin sanırım artık en güçlü öğesi "yetenek ve uzmanlıklar" kısmı.

İş Hayatı Sosyal Medya 06.12.13 2 Yorum 3080 Okunma