Çarşamba günü yazdığım “İhtiyacı Olan Bir Aileye Yardım Eli Uzatalım” yazısının ardından duyarlı arkadaşlarımızdan hemen yardım destekleri gelmeye başladı. Kimi yardım etmek istediğini en uygun şeklin hangisi olduğunu sordu, kimi yardım edebileceği şikli belirtti ve hızla yol aldık. Erzak, okul ihtiyaçları, kıyafet ve nakit yardımlar olmak üzere 4 ana başlıkta ilerlemeye başladık.

SAM 19361

Ramazan ayı olması vesilesi ile öncelikli olarak erzak yardımlarını ulaştırmayı hedefledim ve erzak yardımı yapacağını belirten arkadaşlarımızla iletişime geçip 21.08.2010 cumartesi günü için ziyaretine göre bir program yaptık. 4 gün gibi kısa bir sürede toplanılan erzakları ve bir miktar parayı ulaştırdık.

Ziyaretim sırasında kardeşim, sözlüm ve Evren Elif Kuyu eşlik ettiler bana. Gittiğimizde hoş sohbet insanlarla karşılacağımızı bilmek çok keyifliydi. Aile babasının durumunu konuştuk geçirdiği yüz felci nispeten hafif olduğu için 1 – 1,5 ay içerisinde normale dönmesini bekliyormuş doktorlar. Yüzünü sağ tarafı hareketsiz sağ gözünü kapatamıyor sürekli açık ve yaşarıyor, dudaklarının sağ tarafı da hareket etmiyor doğal olarak konuşmasında ve yemek yemesinde az da olsa zorluk yaşanıyormuş. Allah şifa versin, en kısa zamanda düzelecek inşallah. Çocuklarla birlikte en yakın sahile gittik, ufak bir yürüyüş yaptık ve deniz havası aldık. Çocuklar ufak şeylerden bile çok fazla mutlu oluyorlar. Keşke daha fazla yanlarında olabilsek.

SAM 1948

Gözlerindeki mutluluğu anlatmanın tarifi yok, orada o anı yaşamanız gerekliydi.  Ayrıca belirtmeden geçemeyeceğim ki yardımları bulunanlara çok fazla dua ettiler ve etmeye devam edeceklerini iyi biliyorum. Bu sefer olduğu gibi bir sonraki yardımlardan da haberleri yok, mutluluklarına mutluluk katacağınıza emin olabilirsiniz.

Destekleyen arkadaşlarımızın daha fazla olduğunu ve yardımda bulunacak çok kişi olduğunu biliyor olmama rağmen beklemek istemedim ki insanlar bir nebze olsun rahatlasınlar diye. Bayramdan önce bir ziyaret daha gerçekleştireceğiz cumartesi gününe yetişemeyen yardımsever arkadaşlarımızın yardımlarını ulaştıracağız.

Maddi manevi destek olan herkese çok teşekkür ederim.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

6 replies on “Yardım Ziyaretleri – 1”

 • Ağu 22, 2010 at 20:24

  Çok önemli bir iş yapıyorsun, sonuna kadar desteğimiz her türlü yanında 🙂

 • banu kerse
  Ağu 23, 2010 at 07:50

  tebrıkler.

 • İED
  Ağu 23, 2010 at 08:13

  Desteğinize sonsuz teşekkürler