Yeni bir yıl başladı ve her değişen takvim yılında olduğu gibi yeni kararlar alırız. Ben de daha mutlu olmak için bazı hedefler belirledim ve bu yıl içerisinde bunlara ulaşmaya çalışacağım.

Daha keyifli zaman geçirmek için, daha sağlıklı bir hayat sürmek için belirlediğim bu hedefleri uygulamaya çalışacağım. Bazılarını kısmi olarak uygulasam da genel bir rutin haline getirmeyi hedefliyorum. Kendime belirlediğim hedefleri sizlerle de paylaşmak istedim.

11-12 Senede İnglizce Öğrenemeyen Öğrenciler

Daha mutlu olmak için belirlediğim 10 hedef

  1. Karşıma çıkan gelişmelere karşı şikayet etme ve söylenmek yerine sorunu çözmeye odaklanmak. Odaklanırken ertelemek yerine hızlı çözümler alıp belirsizlikleri mümkün olduğunca hayatımdan uzak tutmak.
  2. Zaman yönetimi herkes için iş hayatının önemli bir sorunu. Hedeflerim arasında en düzenli olmasını planladığım nokta burası. Zamanı daha iyi organize etmemi sağlayacak yöntemler deneyerek işleri zamanında tamamlayarak hayatımı kolaylaştıracağım.
  3. Daha zinde ve sağlıklı bir vücuda sahip olabilmek için ilerleyen yaşımın da etkisiyle (malum yolun yarısına geldim, bugün 35 oldum) sağlıklı beslenmeyi öncelik haline getirip mümkün olduğunca spor yapmaya çalışacağım. Bu noktada ilk hedefim günde 10 bin adım atmayı başarmak.
  4. Genel olarak hayatta genelde verici olan, alttan alan, kendinden feragat eden bir yapım var. Aslında sorunları çözdüğünde beni mutlu etse de küçük detayların kendime ayırdığım zamanı kısıtladığı tespitini yaptım. Önemli hedeflerim arasında kendimi hayatımın merkezine almak var.
  5. Etrafımdaki insanlara yani hayat çemberimin içindeki insanlara önem veririm. Bu sene içerisinde etki edebileceğim herkese motivasyon kaynağı olmayı hedefliyorum.
  6. Belirlediğim hedeflere ulaşmak için bölümlere ayırıp kısa, orta ve uzun vadeli planlar haline getireceğim.
  7. Klişelerden uzaklaşmaya çalışacağım. El alem ne der? Amaaan ne derse desin, benden önemli mi? 🙂
  8. Kötü alışkanlıkları geride bırakmayı hedefliyorum. Alkol ve sigara zaten kullanmıyorum, burada uzaklaşmayı hedeflediğim nargile. Hedefler içerisinde şu an bu hedef gibi görünüyor 🙂
  9. Yolu yarılamışken yaptığım ettiğim önemli tespitlerden bir tanesi insanların sevdiğini söylemekten imtina etmesi ve sevdiklerine sevdiğini hissettirmemesi. Bu yıl sevdiklerime bu hissi paylaşmayı ve söylemeyi hedefliyorum. Seni seviyorum, sizi seviyorum 🙂
  10. Kızım 5 yaşını tamamladı. Artık daha fazla zaman geçirip çok daha fazla şeyler paylaşabiliriz. Gelişimine katkıda bulunmak için daha paylaşımcı bir baba olmayı hedefliyorum.