SAM 0788

Alışılmışın dışında bir tasarım olan Banzai’yi ilk gördüğümde yüzümde derin bir şaşkınlık ifadesi vardı. Ofis sandalyesinde hareketli boyun desteği vardı, 4 parçalı ve beli destekleyen yeni sırt dayama bölgesi, 2 parçalı oturma bölgesi, hareketli kolluklar…

Kısa bir şaşkınlık sonrası aklıma oturmak ve görsel zerafetin konforunu deneyimlemek geldi 🙂 Yaslandığımda belirli bir limite kadar beli desteklemeye devam ederek aynı konforu sunuyor olması çok hoşuma gitti. Yaslanırken ne kadar güç uyguluyorsam o kadar geri gidiyor ve vücudumu sarmaya devam ediyordu, ilginçti gerçekten. İçimden “Banzai ile uçuşa hazırım” dedim.

Sürekli dik oturmaya teşvik ediyor ama bunu sağlarken de hiç rahatsızlık vermiyor, gerçekten çok önemli bir nokta bu, özellikle de çok uzun zamanlar ofis sandalyesinde oturmak zorunda olanlar için. Hareketli kolluklar ise elinizi kolunuzu destek noktasından ayırmadan hareket ettirmenize imkan veriyor ki özellikle bilgisayar kullanıcıları için çok önemli ve çok ciddi şekilde konfor katmış.

Oturma bölgesi de 2 ayrı parçadan oluştuğu için en tereddüt ettiğim, en rahatsızlık vereceğini düşündüğüm yerdi fakat oturunca anladım ki normalinden bir farkı yok! Biraz daha kullanmaya devam edince sağa veya sola doğru esnemelerimde ayrı ayrı hareket etmeleri sebebiyle tamamen vucudumun hareketlerine ayak uyduruyor.

O konforu test etmek çok hoş oldu benim için ve malesef ki her güzel şeyin olduğu gibi Banzai ile bir ayrılığımız oldu, çok üzüldüm gönderirken. Şimdi kim bilir neredesin? Özlettin kendini, oturmaya doyamadım. Tekrar istesem gönderirler mi acaba? 🙂

Tek dezavantajı oldukça yüksek olan fiyatı. Her ne kadar çok zor olsa da fiyatını görmezden gelerek vücudumuzla dost, çok kullanışlı ve her ofiste olması gerektiğini söylemek yanlış olmaz. Siz de en azından bir Bürosit mağazasına gidip denemelisiniz, oturduğunuzun koltuk olmadığını anlayacaksınız.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir