Tema değişikliği hikayesi

Şubat 2016’dan bu yana Aramamotoru.com Teknoloji Bloggerlarına Özel 4. SEO Eğitimi Ardından ve Sevgisiz Olur Saygısız Olmaz olmak üzere sadece 2 yazı paylaşarak çok ihmal ettiğim blogumda bundan sonra daha fazla yazmaya çalışacağımın habercisi olan bu yazıyı sizlerle paylaşmak istiyorum. Yazının ana fikri kesinlikle tema değişikliği hikayesi. Neden değiştirdim? Nasıl değiştirdim?

Yazmak aslında çok keyif aldığım bir olay ama dijital dünyanın götürülerinden biri olan zaman sıkıntısı ve artık 26 aylık bir baba olmam sebebiyle çok fazla boş vakit ayıramıyorum kendime, boş vakitlerimde de sıra yazmaya kadar gelmiyordu. Mayıs 2016’dan bu yana İmza İnternet Teknolojileri‘ndeyim ve düzenli olarak aramamotoru.com için içerik üretiyorum. Aynı zamanda indir.com‘un moderasyonu ve dijital pazarlamanın diğer adımlarıyla haşır neşir olmam sebebiyle boş kalan zamanlarda tercihim yazmaktan yana olmamıştı aslında.

Kendimce ürettiğim bir diğer bahane de bir önceki tema değişikliği sonrası içime sinmeyen görsel faktörler ve temanın SEO çalışmalarına yeterli reaksiyonu vermemesiydi. Gerekli değişiklikleri yapıp yol almak yerine farklı meşgaleler ile blogumu kendi haline bıraktım. Geçen bir seneye dönüp baktığımda yazmadığım için üzgün olduğumu görüyorum. İçeriği ne olursa olsun yazıp bildiklerimi ve/veya düşündüklerimi paylaşmalıydım aslında.

Tema değişikliği hikayesi. Neden değiştirdim?

Yukarıda bahsettiğim yazmama bahanelerimden bir tanesi de sitenin temasıyla alakalı olumsuz düşüncelerimdi. Aslında yoğunluğumun üst seviyede olduğu bir dönem olmasına rağmen bir tema değişikliği benim için zorunlu oldu ocak ayı başında siteme yapılan saldırı sebebiyle. Fark etmemi sağlayan demirayak.org‘un aşırı yavaş açılması oldu. Biraz kurcalayıp tema kodlarının kurcalandığını fark ettikten sonra temayı değiştirmek farz oldu.

Önce geçici bir default tema ile sitenin hızlı açılır olmasını sağladım. Sonra da yeni tema koşturmacası içine girdim. O sırada tema hazırlıkları konusunda çeşitli çalışmalar yapan indir.com temsilcilerinin cengaverleri Kadir Kılıç ve Can Yiğiterol böyle bir öneriyle gelince hoşuma gitti, kabul ettim.

Şu an ortaya gördüğünüz gibi bir tasarım çıktı. Üzerinde çalışmalar yapmaya devam ediyoruz, reklam alanlarının bile hala yazıyla bekliyor olmasından da anladığınız üzere 🙂 Kısa bir geçici tema döneminden sonra artık yepyeni temam ile karşınızdayım, adı Demirayak WordPress Teması, ismi gençler bana sormadan koymuşlar. İşte böyle bir tema değişikliği hikayesi, sizce nasıl olmuş? Görüşlerinizi paylaşırsanız geliştirme listesine ekleyelim 😉

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir