Çalışma Masam

Uzun zaman olmuş mimlenmeyeli, en son mimlendiğimde sene 2009 aylardan kasımdı! O kadar zamandır benimle ilgili olmadığını düşündüğüm bir furya vardı, insanlar bloglardan mikro sitelere yönlenmişlerdi. Neyse şimdi uzun uzadıya neden mim olayı bana yakın olmadı diye tartışmaya gerek yok 🙂

Sevgili dostum BMA “Çalışma Masam” yazısını paylaşmış ve çalışma masalarımızı paylaştığımız bu mimde Protechman‘dan aldığı bayrağı bana devretmiş. Ben de şimdi çalışma masamı sizinle paylaşım aldığım bayrağı birilerine devredeceğim, hangi şanslı dostlarım olacak bakalım.

Benim için çalışma masası üzerine bilgisayarımı koyabildiğim her ne varsa odur! Evet iş yerimde masa, evde orta sehpa veya koltuk takımının minderi, bazen de dizlerimin üstü. İşte bu sebeple iş yerimdeki çalışma masamı paylaşacağım sizlerle. Beni çalıştığım ortama bıraksanız ve sadece su ve çay verseniz saatlerce ortama aldırış etmeden çalışabilirim, detaylara çok önem vermem. Ritmik ve ekstra yüksek sesli bir atmosfer yoksa istifimi bozmadan çalışabilmekteyim aynı zamanda.

Çalışma Masam
Çalışma Masam – Fotoğraf 11.05.2016 Tarihinde Güncellenmiştir

Sabah kahvaltımı bilgisayarımla beraber yaparım ve çayım ile birlikte gazetelere bakarım, gün içinde yeme faaliyetlerimi masamada gerçekleştirmem sadece çay içerim ama çayı çok içerim! Normalde mutfak bizim odaya en uzak noktada olması sebebiyle çay için bardak seçimim genellikle saplı büyük kupadan yana oluyor ve ortalama 10 bardak civarı tüketiyorum. Benim için motivasyon kaynağı=çay diyorum!

2 masanın bulunduğu ve paravanla ayrılmış açık ofis tipi bir ofisimiz var. Beyaz masa üzerinde kırmızı seçimi tamamen çalışanların enerjini pozitif yönde etkileme için seçilmiş ve kırmızı sandalyelerle beraber çok şık bir görünüme sahipler. Teknolojik aletlerle en çok haşır neşir olan insan ben olduğum için 4lü prize sahip uzatma kablosu benim masamda. Kesinlik candır diyeceğim ofis tipi MBX Türkiye ürünü olan 4 USB çıkışlı şarj cihazı en favori cihazım. Yine çaydan arta kalan zamanlarda hatırladığım su içme konusunda desteğini esirgemeyen suluğum da hemen yanı başımda. Hemen solundaki küçük küp ise enteresan bir radyo, aynı zamanda USB ile bilgisayarınızdan da ses çıkışı olarak kullanabiliyorsunuz, ufak ama gerçekten etkili inletebiliyor ofisi! Müzik alışkanlıklarım Youtube çalma listelerimden ibaret, her ay yeni liste oluştururum kendime.

Masamın görünmeyen yüzü monitörün arkasındaki ofis kırtasiye malzemeleri, klasiklerden farklı birşey yok hep bildiğiniz malzemeler işte. Gözünüzden kaçmasını istemediğim 2 detay var masamda, birincisi 99 model mouse padim çünkü o zamandan beri hiç ihtiyacım olmamıştı. Lake mobilya olunca kendisini bana hatırlattı. İkincisi ise yazmaya başlayınca bitene kadar koluma ağrılar girmesine neden olan 20 karakterden oluşan adımı tekrar tekrar yazmamak için yaptırdığım kaşem! Onaylanacak evreklar çok olunca zaman kazandıran müthiş bir çözüm benim için.

Ben kendi masamla olan ilişkilerimi paylaştım, devraldığım bayrağı uzun zamandır yazmadığını gördüğüm Taha Akçakaya ve Sezai Yıldırım ile benden daha çok çay sevdiğini bildiğim Hamza Şamlıoğlu‘na meydan okuyorum! Fazla sosyal medyaya maruz kaldığımdan olsa gerek!

Sözün özü 3 sevgili dostumun çalışma masasını görmek ve okumak isterim, mimledim sizleri! 😀

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir