DevFest Student Eskişehir

DevFest Student’14 20 Aralık’ta Eskişehir’de

DevFest yerel geliştiriciler ve teknoloji ile ilgilenen herkesi bir araya getirerek birbirleri ile etkileşime sokmayı amaçlayan bir etkinliktir. Genel olarak Google teknolojilerinin insanlara tanıtıldığı DevFest, 2011’e kadar Google tarafından yazılım geliştiricilerini bir araya getirmek üzere her yıl düzenlenen konferanslardan oluşmaktaydı. Google, 2011’den itibaren bu konferansların organizasyonunu GDG’lere (Google Developer Group) bırakmış ve her türlü desteği vererek konferanslarda yer almıştır.

 

DevFest Student Eskişehir 2014
DevFestW Istanbul

DevFest sezonunda dünyanın birçok şehrinde düzenlenen bu konferanslar 2013’te Türkiye’de düzenlenmeye başlamıştır. Bu yıl, devfest sezonunun başlamasıyla birlikte dünyanın birçok şehrinde GDG’ler tarafından 300’ün üzerinde DevFest düzenlenmekte. Farklı şehirlerde düzenlenen bu etkinlikler tamamen gönüllü topluluk etkinlikleridir. Ortak amacımız ise paylaşmak, paylaşarak öğrenmek, ve tabi ki bütün bunlar olurken eğlenmektir.

DevFest Student daha önceden benzeri içerikte eşi olmayan bir etkinlik olup, bir ilk niteliği taşıyarak 3 Mayıs 2014’te Eskişehir’de gerçekleşmiştir. İlk Devfest Student iki ayrı salonda toplamda on dört oturumla tamamlanmıştır.

 

DevFest Student Eskişehir 2014
DevFest Student Eskişehir 2014

GDG Eskişehir ve Anadolu Üniversitesi Bilgisayar Kulubü olarak yazılım geliştiricileri bir araya getiren Devfest Student bu sene ise 20 Aralık 2014 tarihinde gerçekleşecektir. Bu yıl Ankara’da Hackathon ile başlayan DevFest sezonunu Kocaeli, Konya, Kütahya takip etti. 30 Kasım’da İzmir’de, 6 Aralık’ta İstanbul’da devam edecek DevFest çılgınlığının son ayağı bu sene de Eskişehir olacak.

DevFest Student’14 Anadolu Üniversitesi Öğrenci Merkezinde süprizler ve workshoplar ile birlikte başlayacaktır. Bir taraftan genel olarak mobil ve web teknolojilerinin konuşulacağı etkinlikte, bir taraftan da katılımcıların konuşmalar sırasında da dahil olmak üzere yeni cihazları deneyebileceği bir fuar alanı olacak. Konuşmacılarının öğrencilerden oluştuğu etkinlik, öğrencilerin kendi ilgi alanlarına göre en çok ilgi duydukları ve uzmanlaşma yolunda ilerledikleri konular hakkında bildiklerini katılımcılara aktarmasıyla devam edecektir.

Fuar alanındaki cihazları denemek için hazırlanan oyunlar ve etkinlik süresince devam eden konuşmalar geliştiricilere ve teknolojiyle ilgilenen herkese hitap edecek.

Etkinlik tarihi : 20 Aralık 2014

Etkinlik yeri : Anadolu Üniversitesi, Öğrenci Merkezi

Etkinlik websitesi :http://devfestudent.com

Kayıt:  http://devfestudent.eventbrite.com

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir