Digiturk Dilediğin zaman dilediğin yerde

Uzun zaman sonra bir etkinliğe katılma fırsatı bulabildim. Çok değerli arkadaşlarımın da bir arada olduğu desiBel tarafından organize edilen Digiturk IQ etkinliğine gitme fırsatım oldu. Klasik trafik belasından dolayı etkinliğe geç kaldım ama çok birşey kaçırmadan ulaşmayı başardım.

Digiturk müşterisi olarak Digiturk IQ beklentilerimi yükseltmişti ama henüz tanışma fırsatını bulmamıştım. Detaylarıyla görme fırsatını kaçırmadığım için şanslıyım. Önümüzdeki süreçte hepimiz IP TV’lerin birer parçası olacağız ve bu tercihi yaparken neye göre karar vereceğimizi bilmemiz gerekli.  Digiturk üyelerine ekstra bir ücret talep etmeden sadece kutularını değiştirerek sahip olma fırsatı da sözkonusu.

Seç izle, kirala izle, tekrar izle ve canlı izle özelliklerinden istediğinizi (belgesel, çocuk, film, dizi vs) tercih edip internet hızınızın o an verdiği kapasiteye göre (800 -2600 kbps’ye kadar) 720p kalitesine kadar izleyebiliyorsunuz, yakın da HD de gelirse tamam olacak 🙂 Yasa dışı yayınlara engel olabilmek için Lig TV şu an canlı izle seçeneğinde yer almıyor, bence geçerli bir sebep. O kadar yatırım yapılan bir platformun yasal olmayan yollardan yayınlanmasını engellemeli, gördüğümüz yerlerde müdahale edebilmeli ve Digiturk’e destek olmalıyız.

Bu arada hem desiBel yetkilileri hem de Digiturk (Boysan Akkaya ve Deniz Kalkan) yetkilileri gecenin tamamında çok samimi davrandılar, hepsine teker teker teşekkür ederim. Memnuniyetim her fırsatta etkinliklerinde yanlarında olmak isteyecek kadar çok. En kısa zamanda tüm yeniliklerle tekrar görüşmek üzere 🙂

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir