Yine Philips’in güzel etkinliğinde BİE’deydik. Alışılmış diyebileceğimiz sosyal bir kadro ile heyecanla maçı beklerken içecekler, cipsler, pizzalar ve langırt ile zamanı geçirmeye çalışıyorduk. Zaman hoş sohbet ve dost muhabbetleri ile çabucak geçiverdi. Philips HD Ambilight TV’nin karşısındaki yerimizi almıştık ve tüm şartlar maç izlemeye elverişliydi.

Pek çok kişi Almanya maçındaki gibi topa hakim, kısa paslarla rakip kaleye hızla giden, göze hoş gelen bir İspanya bekliyordu. Rakip Hollanda ise orta sahada pres yaparak rakibin oyununu bozan bir oyun karakterine sahipti. Oyunun büyük bölümünde İspanya hakimiyetini bir türlü sağlayamamıştı ve Xavi ve Iniesta sahada dolaşıyordu. Kontra ataklarla tehlikeli olan Hollanda’da günün bahtsız/beceriksiz oyuncusu Robben 2 kere kaleciyle karşı karşıya pozisyondan yararlanamayarak kupayı avuçlarının arasından bıraktı ve İspanya’ya armağan etti adeta.

Yüksek mücadelesi ile göze çarpan final maçında uzatmaya giden maçta büyük çoğunluk penaltılara konsantre olmuşken Iniesta sahneye çıkarak gecenin tek golünü attı ve finale imzasını attı. BİE’deki kalabalık atmosferde penaltı atışlarının ne kadar heyecanlı olabileceğini hayal bile edemiyordum ama o heyecanı yaşatmayan Iniesta’ya buradan laflar hazırladım 🙂 Evet şampiyon İspanya ve tebrikleri sonuna kadar hak ediyorlar. Ben yarı finalde kaybeceklerini düşünmüştüm ama ben kaybettim.

Bie’deki organizasyonların devamı müjdelendi, artık Turkcell Süper Lig’in de muhtelif maçlarında bir arada olabileceğiz 🙂

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir