hayalet avm

hayalet avm

Dünyanın en güvenli AVM’si deyince aklınıza neler geldi kim bilir? :))

Geçenlerde bir cuma klasiği haline gelen Sosyal Medya Ligi hazırlık dönemi maçlarına giderken hem trafikten kaçacak hem de karnımızı doyuracak bir yer bulmamız gerekti. İkitelli’den önce Yenibosna’ya sonra da Cevizlibağ’a uğrayarak gitmem gereken bu yolculukta herkesi aldıktan sonra yemek yemek için Cevizlibağ yakınlarındaki Ora’yı seçtim. İşte girişten itibaren dünyanın en güvenli AVM’si olduğuna karar verdim!

Ulaşım açısından çok ciddi problemli bir mekan olduğunu söyleyerek başlamak istiyorum. Dolana dolana otoarka giriş yaptık ama enteresan şekilde tenhaydı. “Çok dolandık, çok kullanılmayan ters bir yerden girmiş olmalıyız” diye düşünmüştüm. Arabayı park edip girişe yöneldik, kapıdaki güvenlik hayatından bezmiş şekilde bekliyordu. İçeri girdiğimizde ise tam bir hayal kırıklığına uğradık!

Deli gibi reklamı yapılan o gösterişli proje olan Ora tam manasıyla hayalet AVM gibiydi. Kapıdaki güvenlikten sonra üst kata yemek alanına çıkana kadar hiç bir hareketli canlıya(her yer bitkilerle doluydu tabi) karşılaşmadık. En üst kattaki Burger King çalışanlarını gördüğümde ise uzun yıllar sonra bir insan görmüş gibi hissettim! Dükkanların %90’ı kepenk kapatmış, açık olanlarda çalışanlar kapı önünde bol muhabbetten başka bir şey yapmıyorlar. Yıllık 15 milyon ziyaretçi hedefleyen Ora’da toplasan 15 kişi yoktu!

Geçirdiğimiz yarım saatte güvenliklerin gördüğümüz kişi sayısına oranı yaklaşık 2’ydi! İşte bu yüzden dünyanın en güvenli AVM’si Ora’sı!

 

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir