friendfeed016

Hayatta anlatılması güç bazı şeylerle karşılaşırsınız, FriendFeed de onlardan biri benim için. İnternet üzerinden paylaşım yapılan sosyal medya araçlarından biri ama klasik sosyal medya araçlarından değil, çok farklı bir konumda. Pek çok kişiyle paylaşımda bulunuyorsunuz, yeri geliyor tartışmalara katılıyor yeri geliyor geyik yapıyorsunuz vs buraya kadar her şey sosyal medya ortamlarında olan şeyler. Fakat bu noktadan bir adım sonra işler değişiyor.

Buradaki insanların amacı (doğru insanları bulduğunuzda) partner yapmak, rant sağlamak, kişisel tatmin vs değil, ticari beklentiler dışında gerçek hayattaki davranışlarını bu ortama aktararak bilgilerini paylaşmak, paylaşılan bilgilerden kendine verim sağlamak, sağlam arkadaşlıklar dostluklar kurmak… İnsanlar iyi niyetli olunca Friendfeed’in bağlayıcılığı daha da artıyor. Uzun süre muhabbet ettiğimiz kişiler sanki uzun yıllardır arkadaşımızmış gibi oluyor,. Likemind, e-tohum, tanıtım toplantıları, spor organizasyonları gibi ortamlarda buluşunca ilk defa karşılaştığınız birine tatilden dönmüş yakın arkadaşınızı karşıladığınızdaki gibi içten sarılıp “Abi naber ya?” diyebiliyorsunuz. Görüşmeler merhabayla birlikte paylaşım seline dönüşüyor. Tatlı muhabbetle geçen zamanı anlamıyorsunuz bile. Her şey keyifli, her şey olumlu, her şey pozitif… Buradaki anahtar “iyi niyet”.

Dün akşamki halı saha maçında bu duygularımı perçinledim, maçtan sonra bol muhabbetle akıp giden 1 saatin tadı damağımda kaldı. Maç sonrasındaki fotoğraflara bakınca bile yorgunluk değil enerji var. İyi ki varsın FriendFeed 🙂

Not: Beni FriendFeed ile tanıştıran Hasan Başusta‘ya ve bana bu duyguları yaşatan tüm arkadaşlarıma teşekkür ederim. 😀

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir