Google Plus son zamanlarda özellikle mobil olarak kullanmaya başladığım ve 2 günlük alışma sürecinden sonra keyifle kullanmaya başladığım bir sosyal ağ. Faceook’a alternatif olduğunu ve gmail entegrasyonu ile daha güçlü ve çok daha fazla özellikleri bir arada barındırdığını söyleyebilirim. Bu artılarının olması daha çok kullanıldığı manasına gelmiyor. Kullanıcıların gönlüne hala bir Facebook değil!

Google Plus çerçeve paylaşma

Google Plus’ta Takipçi Arttırma

Google Plus’ta takip etmek istediğini kişileri bir çerçeveye ekleme zorunluluğu var, ister bunu halihazırda olan çerçeveleri seçebilirsiniz ister de yeni çerçeve oluşturabilirsiniz. Hızlıca çerçevelerinizi nasıl geliştirebilirsiniz bundan bahetmek istiyorum. Şu an günlük çerçeve ekleme limiti 1500 adettir, farklı farklı çerçevelerden toplu halde ekleme gerçekleştirebilirsiniz. on eklemek istediğiniz çerçeve ile 1500 adeti geçiyorsa oradaki kişilerden hiçbiri çerçevelerinize eklenmez. Toplu halde eklediğiniz kullanıcılardan aktif kullananları mutlaka sizin profilinize geri dönüş yapacaktır.

Google Plus takipçi arttırma

Çerçevelerinizi paylaşmak için Paylaşımlarınız profilinize gelenler tarafından yeterli görülürse o kadar fazla geri dönüş alırsınız. #ÇerçevelerimiziPaylaşıyoruz etiketiyle bir paylaşımda bulundum, paylaştığınız çerçevede en fazla 500 + kendini yani 501 kişi bulunabilir. Toplu halde eklediğiniz çerçeveler içerisinde takip ettiğiniz kişiler varsa onları sayıdan eklediğiniz toplu sayıdan düşerek çerçevelerinize ekliyor yani eklediğiniz 500 kişi içerisinde 37 tane takip ettiğiniz kişi varsa 463 yeni kişi ekler ve toplam günlük ekleme limiti yani günlük Google Plus toplu arkadaş ekleme limiti olan 1500 adetten 463 adet düşer. Eklediğiniz saatten itibaren 24 saat geçtikten sonra yeniden Google Plus profillerini ekleyebilirsiniz.

Google Plus çerçeve ekleme

Aynı zamanda paylaştığınız çerçevelerinize kendinizi de eklerseniz paylaştığınız çerçeveyi biri eklediği zaman sizi de takip etmiş olur. Paylaşmış olduğunuz çerçeveleri diğer Google Plus kullanıcılarına da ulaştırmak için buradaki sayfadan paylaşımda bulunabilir, paylaşılan çerçeveleri kendi çerçevelerinize ekleyerek daha fazla kişiyi takip edebilir, daha fazla kişi tarafından takip edilebilirisiniz. Burada sizinle Google Plus takipçi limiti hakkında bilgi vermek istiyorum, kullanmakta olduğunuz Google Plus profilinizden (google plus takipçi ekleme limiti) maksimum 5000 kişi takip edebilirsiniz. Bunun sebebi kötüye kullanımı engellemek için alınmış bir önlemdir, bununla ilgili Google destek sayfasına buradan ulaşabilirsiniz.

Ekleyebileceğiniz diğer çerçeveler:

Benim Google Plus sayfa ulaşmak isterseniz sizi şöle alayım, İsmail Emrah Demirayak 🙂