Google Plus Custom URL

Google-Plus-Custom-URL

 

Google Plus 30 Ekim 2013 tarihinde bireysel kullanıcılara kullanıcı adı vermeye başladığını hepimiz biliyoruz. Bu süreçte en büyük sıkıntı kullanıcılara özel URL’leri seçmeden otomatik olarak tanımlanması ve değiştirmek için sadece talep edilmesi gerekliliği ile birlikte onay süreci. İşte 30 Ekim 2013’te yaptğım talebe bugün geri dönüş yaptılar ve “iedemirayak” kullanıcı adını onaylamamışlar!

Ben toplam 19 karakterden oluşan +İsmailEmrahDemirayak kullanıcı adını kullanmak istemiyorum! Her platformda olduğu gibi +iedemirayak kullanmak ve sosyal kimliğimi Google’ın diretmelerine yedirmem. Benim istediğim gibi iedemirayak olmayacaksa bundan önce olduğu gibi kullanıcı ID ile kullanmaya devam ederim gplus.to/iedemirayak işimizi görüyor hali hazırda.

Bunu neye göre yaptıklarını anlamak güç, mail adresim iedemirayak[at]gmail.com; yahoo, yandex gibi diğer platformlardan gmail’e bağladığım mailler de iedemirayak; tüm sosyal hesaplarımı entegre ettim ve hepsi iedemirayak; hiç bir şey bilmiyorsan GOOGLE IT!

 

 

 

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir