Green Card hakkında bilinmesi gerekenler

Amerika Birleşik Devletlerinin her yıl yaptığı ve çeşitliliği sağlamak amacıyla kurulmuş bir sistemdir. Genel itibariyle bakıldığında Abd’de yaşayan ve ABD vatandaşı olmayan kişilerle onların eşleri ve 21 yaşın altındaki çocuklarına verilen oturma ve çalışma izni veren sistem olarak da bilinir. Yeşil karta sahip olan kişiler Amerika’da daimi oturma ve çalışma iznine sahip olmaktadır. Amerika’da yaşayan ve kalıcı oturuma sahip olan kişiler de bu Green Card’a hak sahibi oluyor.  Verilen kartın rengi yeşil olduğu için adına Green Card denmiştir. Bu karta sahip olan kişiler oy kullanma ve mahkemede yargıç olma haricinde bir Amerikan Vatandaşı ile  tüm haklara sahip olmaktadır.

Üyelik başvuruları ve her türlü soru ve göürşleriniz için ; https://www.greencardturkiye.com/ adresinden ulaşım sağlayabilirsiniz.

Green Card ile Amerika’da 5 yıl ikamet eden kişiler Amerikan vatandaşlığı için başvuru yapabilmektedir. Bu süreç içerisinde en az 36 ay Amerika’da ikamet etmeniz zorunlu olacaktır. Bununla birlikte Amerika’da yaşayan ve Green Card almaya hak kazanan kişilerin ciddi bir suça karışmaması da önemli hususlardan biridir.

Bitcoin Cüzdanı Nedir?

Green Card’ın kişiye sağladığı avantajlar

Bilindiği üzere Amerika Birleşik devletleri dünyanın en özgürlükçü ve en gelişmiş devlet olduğu  bilinmektedir. Green Card ile 5 yıl sonunda belirli kriterleri karşılayarak vatandaşlık elde etme imkanı bulan insanlar hem gelişmiş ülkenin olanaklarından faydalanacak hem de 190 ülkeye yakın vizesiz gitme seçeneği ile gezme açısından büyük katkıları olacaktır. Diğer anlamda Green Card sahipleri kendi işini kurabilme ve Amerika’da bulunan okullarda okuyabilme şansına sahiptir. Amerikan parası olan doların da dünya çapında büyük bir gücü ve Green Card ile vatandaşlık alan kişi bunu kullanabilme imkanına sahip olacaktır.

Amerika birleşik devletleri girişimcilere büyük destek sağlamakta ve bunları göçmen olanlardan da seçmektedir. Bu bağlamda Green Card’ın kişiye avantajları oldukça fazla olmaktadır. Bunun için de daha çok şans biraz da kişisel gelişim önemli olmaktadır. Green Card her alanda kişiye sağladığı faydalar göz ardı edilemez.

Green Card başvuru şartları nelerdir?

Başvurmak için en az 18 yaşında olmak zorunludur.

Başvurular web sitesi üzerinden yapılmaktadır ve elden bilgi kabul edilmemektedir.

Başvuru için belirli kriterler vardır. Bunlara uymak zorunludur.

Başvuru esnasında fotoğraf kriteri vardır. Pek çok insan bu yüzden elenmektedir. Amerikan hükümetinin belirlediği fotoğraf özelliklerine bakılmalı ve en ayrıntısına kadar dikkat edilmelidir.

Başvuru yapıldıktan sonra ekrana çıkan confirmation number yani konfirmasyon numarası olarak adlandırılan numarayı kişinin kaybetmemesi gerekiyor. Çünkü sonuçları oradan kontrol edebilir.

Başvurmak için İngilizce yeterliliği istenmiyor ve maddi güce de bakılmıyor.

Evli çiftlerin başvurması daha avantajlı çünkü Green Card çıkan aile üyelerinden birine diğerleri de bundan faydalanabilmektedir.

-Amerikan hükümeti her yıl Green Card başvuruları için belirli ülke belirlemektedir. Bunlar arasında Türkiye de bulunmaktadır.

Kaynak : Türkiye Green Card Başvuru

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir