Grupları yorumlara bakınca üst tura çıkan 10 takımı tahmin ettiğimi görüyorum ve bu organizasyonun tahmininde başarılı olmadığımı düşünüyorum. Çünkü hemen hemen her gruptan çıkacak favori takımlar hemen hemen belliydi, benim için sürpriz olmayan Fransa ve benim için çok büyük sürpriz olan İtalya’nın elenmesi dışında 6 grubun favorileri çıktı. 4 farklı takımı bilmek ise % 50 başarı demek ki yetersiz 🙂

Avrupa takımlarının sadece 6 tane olduğu bu turnuvada şampiyonun Güney Amerika’dan çıkacağını düşünüyorum. Ayrıca 6 Avrupa takımını da 3 maça düşmesi bu düşüncemi kuvvetlendiriyor.

Uruguay’ın Kore’yi ve Paraguay’ın Japonya’yı rahat geçeceğini düşünüyorum. Arjantin ve Brezilya ise isimleriyle biraz direnç görseler de kazanacaklardır. En sürpriz takım olan Slovakya’nın bu çıkışının Hollanda karşısında son bulacaktır. En ilginç eşleşme ADB ile Gana mücadelesi ki burada da son Afrika takımının turnuvaya veda edeceğini öngörüyorum. Kalan 2 maç ise tabir-i caizse erken final Almanya ile İngiltere ve İspanya ile Portekiz arasında çok güzel maçlar oynanacağını, büyük maçlar seyredeceğimizi tahmin edebiliyorum.

Çeyrek final eşleşmeleri tahminim:

Uruguay – ABD, Hollanda – Brezilya, Arjantin – Almanya, Paraguay – İspanya

3.’lük adaylarımdan Paraguay’ın olası İspanya veya Portekiz eşleşmesinden sonra galip gelmesi biraz uzak ihtimal gibi. Diğer 3.’lük adayım Uruguay ile Brezilya’nın yarı final oynaması kaçınılmaz görünüyor ve diğer koldan da Arjantin ve İspanya yarı final oynar düşüncesindeyim.

Final tahminim ise Brezilya – Arjantin

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

4 replies on “Güney Afrika 2010 – Gruplar Sonrası”

 • Oğulcan
  Haz 25, 2010 at 22:32

  Bence finale ikisi de çıkamayacak 🙂

 • İED
  Haz 25, 2010 at 22:33

  %50’de anlaşalım olur mu? 🙂

 • Haz 26, 2010 at 16:08

  Hollanda Brezilya’yı yenerse şampiyon.