Huawei Ascend P7 Lightgrey 1

 7 Ağustos 2014 tarihinde yapılan Huawei Ascend P7 basın tanıtımına katılma imkanım oldu. Ağustos ayında aklımıza gelmeyecek bir yağmur bastırdı sadece başlangıca 2 saat kala ve ulaşım aksaklıkları yüzünden 1 saat rötarlı başladı. Gerçekten misafirlerini çok iyi ağırlamak için ciddi hazırlık yaptıkları ilk andan itibaren kendini hissettiriyordu. Sunum başladığında anlatılanlar hedef olarak Samsung Galaxy S5 ve iPhone 5S’in rakibi olmaktı ve adım adım daha üstün özellikleri anlatılıyordu.

Huawei Ascend P7

Son zamanlarda selfie çılgınlığını görüp ön kamerayı 8 MP yapmışlar ve panaromik çekim yapabiliyor! Mobil fotoğrafçılığa uygun hazırlanmış bir cihaz ve kamerası 13 MP, anlık fotoğrafları yakalamak için tuş kilidi kapalıyken kamera tuşuna çift tıklayarak fotoğraf çekme özelliği çok fenomen. Böylece hepimiz etkinlik fotoğrafçısı olabiliriz!  Ayrıca % 10 şarj kaldığında süper güç özelliği ile 24 saat açık kalan akıllı telefon “hayal etmek” pek normal değil takdir edersiniz ki. Ayrıca 1299 TL bu özellikteki bir telefon için inanılmaz iyi bir fiyat. Önümüzdeki süreçte olağan dışı bir teknik problem yaşamazsa kesinlikle 2014’ün fiyat performans cihazı olur.

Sezai Yıldırım, Serkan Cura, İsmail Emrah Demirayak
Sezai Yıldırım, Serkan Cura, İsmail Emrah Demirayak


——————————————————————————————————————————–
——————————————————————————————————————————–

Huawei Ascend P7 – Mükemmelliği Yeni Tanımı

Huawei Ascend P7, Huawei’nin akıllı telefonlardaki yeni amiral gemisi olarak 7 Mayıs’ta Paris’te düzenlenen bir etkinlikle ilk kez gün yüzüne çıkarıldı.

Tüketicilerin büyük beğenisini kazanan Huawei Ascend P6 temel alınarak geliştirilen Huawei Ascend P7, 4G LTE uyumlu üstün teknolojik özellikleri, ultra hızlı bağlantı yeteneği, kullanım kolaylığı ve etkileyici tasarımıyla dikkat çekiyor.

Tasarım ve İşçilikte Yeni Bir Boyut

Huawei Ascend P7, gündelik kullanımın yıpratıcı etkilerine karşı daha dayanıklı olmasını sağlamak amacıyla ön ve arka yüzde Corning® Gorilla® Glass 3 kaplamayla güçlendirildi. Arka yüzde yer alan 7 katmanlı yüzey kaplaması, Ascend P7’yi diğerlerinden ayıran metalik, dikkat çekici ve sofistike bir görünüme kavuştururken, dönme etkisine (spin effect) sahip mikro desen tasarıma özgün bir hava katıyor.

Su Damlasının Doğal Kıvrımlarından İlham Aldı

Huawei Ascend P7’nin tasarımı, su damlasının doğal kıvrımlarından ilham alınarak hayata geçirildi. Su damlasının doğal saflığını içten dışa tasarımın ana öğesi olarak konumlandırırken, cihaz elde daha doğal durmasını sağlayacak bir forma kavuşturuldu. Form ve fonksiyon arasındaki ideal dengeyi kurabilmek adına tasarımı mükemmelleştirmek için Huawei mühendisleri cihaz üzerinde aylarca çalıştı.

Ascend P7, multimedya dosyalarını daha iyi görüntülemek için 5 inçlik 1920×1080 piksel çözünürlüğünde Full HD ekranla donatıldı. Bu, inç başına 445 piksel yoğunluğa ve 16:9 görüntüleme oranına karşılık geliyor.

Yepyeni Bir Kamera Deneyimi

Huawei Ascend P7’nin arka yüzünde, geceleri veya iç mekanlarda düşük ışıkta kaliteli fotoğraflar çekmek üzere Sony 4. nesil BSI algılayıcı, görüntü sinyali işleyicisi (Image Signal Processor – ISP), IMAGESmart 2.0 yazılımı ve f/2.0 diyaframa sahip 13 megapiksel çözünürlüğünde, küresel olmayan 5P lense sahip kamera yer alıyor.

Ascend P7’ye özel Ultra Snapshot fonksiyonu, anı yakalayabilmek için telefon kilitliyken ses azaltma tuşuna art arda iki kez basılmasının ardından 1,2 saniyede kamerayı çekime hazır hale getiriyor.

Güzelliğine Düşkün Olanlara

Daha iyi selfie ve grup selfie (groufie) fotoğrafları çekmek için yeniden düşünülerek tasarlanan 8 megapiksel 5P küresel olmayan lense sahip ön kamera, panorama çekim modu ve fotoğraflarında daha güzel görünmek isteyenler için 10 kademeli yüz iyileştirme özelliğine sahip.

Yenilenen ön kamera Ascend P7 sahiplerine 1080p HD kalitesinde video çekebilme olanağı sunuyor. Ayna görüntüsü ve selfie ön izleme özelliği de yine Huawei Ascend P7’nin özellikleri arasında yer alıyor.

Sesli Foto Özelliğiyle Fotoğraflarınıza Sesinizi Ekleyin

Çektiği fotoğrafa yeni bir boyut katmak isteyenler için, Ascend P7’nin ‘Voice Photo’ (sesli foto) özelliğiyle çekilen fotoğraflara 10 saniyelik sesli notlar eklemek ve sosyal medya hesaplarında paylaşmak mümkün.

Kamera üzerindeki geliştirmelere ek olarak Huawei’ye özgü görüntü sinyal işleyicisi (Image Signal Processor – ISP) sayesinde, profesyonel dijital SLR makinelerdekine benzer şekilde özelleştirme imkanı veriyor. Bunlar arasında otomatik odaklama, beyaz dengesi ve gren azaltma gibi özellikler ön plana çıkıyor. Ayrıca ekranda ön plana çıkması istenen noktaya dokunarak odaklama ve diyafram ölçümü bu noktaya uygun şekilde gerçekleştirilebiliyor.

Güç ve Hızın İdeal Birlikteliği

Huawei Ascend P7, hızı bir yaşam stili olarak benimseyenler için 4G LTE ultra bağlantı hızlarını destekliyor ve daha iyi çekim kalitesi sunmak üzere çift antenli özel tasarıma sahip.  Akıllı ağ değiştirme teknolojisine sahip olan Ascend P7, çekim gücünün düşük olduğu konumlarda güç kullanımını en aza indiriyor.

Ascend P7 üzerinde yer alan 2.500 miliamperlik lityum polimer batarya ve Ascend P7’ye özgü enerji tasarrufu özellikleri sayesinde, tek bir şarjda uzun süre medya dosyalarını görüntülemek ve paylaşmak da mümkün. Buna ek olarak cihazda yer alan güç tasarrufu yönetim fonksiyonu, arka planda güç harcayan uygulamaların kolayca kapatılabilmesini sağlıyor.

Pili Son Kırıntısına Kadar Kullanın

Ascend P7’de yer alan süper güç tasarrufu fonksiyonu, batarya seviyesi yüzde 10’un altına düştüğünde kalan gücü en iyi şekilde kullanım için yeniden düzenliyor. Fonksiyon aktif hale geldiğinde ekran ışığı azalıyor ve telefon üzerinde sesli arama, kişi listesi gibi yalnızca temel fonksiyonlar çalışır halde kalıyor. Bu sayede telefonun yüzde 10’luk batarya gücüyle 24 saat beklemede kalabilmesi sağlanıyor.

Kullanıcı Dostu Arayüz, Keyifli Kullanım

Huawei Ascend P7, ilk kez akıllı telefon kullanmaya başlayanların bile çok kısa sürede tüm fonksiyonlara hakim olmasını sağlayacak Emotion UI 2.3 arayüzüyle birlikte geliyor. Kilit ve ana ekranın özelleştirilebildiği bu arayüz, iki farklı kullanıcı deneyimini bir arada sunuyor. Huawei Ascend P7’nin sunduğu fonksiyonlar, akıllı telefon yönetim yazılımıyla kişisel beğenilere ve ihtiyaçlara göre kolayca özelleştirilebiliyor.

Huawei Ascend P7 Teknik Özellikler

Teknik Özellikler 
 • Ekran: 5” 1920 x 1080 FHD
 • OS:Android™ 4.4.2 Kit Kat
 • Hafıza: 2GB RAM, 16GB ROM, 32 GB microSD kart desteği
 • Ön kamera: 8.0MP
 • Arka kamera: 13.0MP AF –F2.0 diyafram
 • Video yakalama: 1080p Full HD video kayıt ve oynatma
 • Boyut:139.82mm x 68.8mm x 6.5mm
 • Ağırlık: yaklaşık 124g
 • Bağlantı:LTE Cat4 / WiFi 802.11 b/g/n / Bluetooth 4.0 / NFC ile paylaşım
 • İşlemci:HiSilicon Kirin 910T 1.8 GHz quad-core chipset / Mali450 GPU
 • Batarya: 2500mAh lityum polimer

 

5 inçlik FHD dokunmatik ekrana sahip Ascend P7, 6.5 mm inceliğiyle, dünyanın en ince 4G LTE uyumlu akıllı telefonu olarak bir rekora imza atıyor.

 • Gündelik kullanımının yıpratıcı etkilerine karşı daha dayanıklı olmasını sağlamak için Ascend P7’nin öne ve arka yüzü Corning® Gorilla® Glass 3 kaplamayla güçlendirildi.
 • Arka yüzde yer alan 7 katmanlı yüzey kaplaması, Ascend P7’yi diğerlerinden ayıran metalik, dikkat çekici ve sofistike bir görünüme kavuştururken, dönme etkisine (spin effect) sahip mikro desen, tasarıma özgün bir hava katıyor.

 

Hayatın her anını, her açıdan ve her koşulda yakalayabilme imkanı

 • Ascend P7’nin arka yüzünde, geceleri veya iç mekanlardaki düşük ışıkta kaliteli fotoğraflar çekmek üzere Sony 4. nesil BSI algılayıcı ve f/2.0 diyaframa sahip 13 megapiksel çözünürlüğünde, küresel olmayan 5P lense sahip kamerayla, yepyeni bir deneyim sunuluyor.
 • Ascend P7’ye özel Ultra Snapshot fonksiyonu, anı yakalayabilmek için telefon kilitliyken ses azaltma tuşuna art arda iki kez basılmasının ardından 1,2 saniyede kamerayı çekime hazır hale getiriyor.
 • Daha iyi selfie ve grup selfie (groufie) fotoğrafları çekmek için yeniden düşünülerek tasarlanan 8 megapiksel 5P küresel olmayan lense sahip ön kamera, panorama çekim modu ve fotoğraflarında daha güzel görünmek isteyenler için 10 kademeli yüz iyileştirme özelliğine sahip.
 • Huawei’ye özgü görüntü sinyal işleyicisi (Image Signal Processor – ISP) sayesinde, profesyonel dijital SLR makinelerdekine benzer şekilde özelleştirme imkanı veriyor. Bunlar arasında otomatik odaklama, beyaz dengesi ve gren azaltma gibi özellikler ön plana çıkıyor. Ayrıca ekranda ön plana çıkması istenen noktaya dokunarak odaklama ve diyafram ölçümü bu noktaya uygun şekilde gerçekleştirilebiliyor.

Dünyayla daha sıkı bağlantı kurabilmek için üstün teknolojilerle donatıldı

 • Ascend P7, 4G LTE ultra-hızlı bağlantı imkanı, daha iyi çekim kalitesi sunmak üzere çift antenli özel tasarımı ve çekim gücünün düşük olduğu konumlarda güç kullanımını en aza indirmesi için akıllı ağ değiştirme teknolojisi sayesinde, dünyayla daha sağlam bir bağlantı sunuyor.
 • Ascend P7 üzerinde yer alan 2.500 miliamperlik lityum polimer batarya ve Ascend P7’ye özgü enerji tasarrufu özellikleri sayesinde, tek bir şarjda uzun süre medya dosyalarını görüntülemek ve paylaşmak da mümkün.
 • Kilit ve ana ekranın özelleştirilebildiği Emotion UI 2.3 arayüzü, iki farklı kullanıcı deneyimini bir arada sunuyor.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir