7182 mini

Geçim sıkıntılarından haberdar olduğum 4 kişilik bir ailenin tek çalışanı olan ve yaklaşık 1 ay önce işten çıkartılan aile reisinin, üzüntüden ve sıkıntıdan yüz felci geçirdiğini öğrendim, şu an tedavi olduğu bir süre çalışamayacağı ve evine ekmek getiremeyeceği aşikar. Yaşam koşullarını bildiğim için, içinde bulundukları durumu biliyorum ve kelimelerle ifade etmem pek mümkün değil. Kıt kanaat geçinmeye çalışan bir eve 1 ay maaş girmemesi ne anlama gelir? Ramazan ayında ne yerler ne içerler? Ne kadar kısıtlı imkanları var? Az çok tahmin edebilirsiniz.

Ayrıca ilköğretim öğrencisi olan bir kız ve liseye başlayacak olan bir erkek çok tatlı 2 çocukları var, okulların açılmasına az sayılabilecek bir süre kaldı ve bu çağdaki çocukların okul heyecanından uzak kalacağı ihtimali bile keyfimi fazlasıyla kaçırıyor. Çocukların gülen yüzlerinin asılmasını, neşeyle parlayan gözlerindeki ışığın yok olmasını istemiyorum.

kumanya(fotoğraflar temsilidir)

Yaşadıkları sıkıntılara bir parça olsa da yardımcı olabilmek adına bir şeyler yapabileceğime inanıyorum. Tek başıma başa çıkabileceğim bir durum değil, duyarlı insanların bu konuya sessiz kalmayacağını biliyorum. Fitreleriniz olabilir, zekatlarınız olabilir ya da sadece yardım etmek isteyebilirsiniz, lütfen en kısa sürede iedemirayak@gmail.com üzerinden benimle iletişime geçiniz.

NOT: Tüm gelişmeleri ailenin bilgilerini ifşa etmeden paylaşacağım. İsteyen arkadaşlar bu süreçte bana eşlik edebilir, aileyi ziyareti birlikte gerçekleştirebiliriz.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir