ilkokul numarasını hatırlamak

Evet sabah sabah enteresan şekilde unutmadigimi hatırlatan bir paylaşım gördüm 🙂

Sonra merak ettim aslında şu an hiç gerekliliği olmayan bu sayıyı tek unutmayan ben miyim? Unutmayan kişilerin sayısı da merak konusuydu tabi. Forumları sözlükleri inceledim, sayımız aslında hiç azimsanmayacak kadar çokmuş. 1 gecede 22 sayfa yazılani da gördüm. Hatta 4 haneli olanların genelde kredi kartı / banka kartı şifresi olarak hizmet vermeye devam ediyormuş, 3 haneli olanların bir kısmı başına veya sonuna 0 ekleyerek 4 haneye tamamlayıp aynı şekilde kullanılıyormuş. Ben okul numaralarımı hiç bir şekilde böyle hayatımın içinde kritik noktalara alet etmedim.

Benim ilk 4 sene okul numaram 742 idi. Okul değiştirdim 3149 oldu. Bizim zamanımızda orta okul vardı tabi orta okulda 700’dü numaram. Liseye başladığımda okul yine değiştiği için (o zamanlarda orta okul ile lisenin birlikte olduğu okullar da vardı) numaram da değişti ve lisede 661 oldu. Hatta üniversitede daha uzun ve karmaşık olmasına rağmen onu hatırlıyorum G0201.08161.

Hatta biraz detaya inince lisedeki neredeyse tüm sınıfı hatırlayacak kadar ileri gittiğimi farkettim.

Şimdi oturup bir düşündüm de ne işime yarıyor bunlar, bana bir faydası var mı? Ne gerek var şimdi bu numaraları hatırlamama? Hababam sınıfındaki 317 Şeref miyim ben? Yıllar sonra “okul illa dört duvarla çevrili bir yer değildir okul heryerdir önemli olan okumak ve okumak uğruna savaş vermektir.” Repligini duyup hocama denk gelip trajedik bir şekilde destek olacak da değilim.

Neyse yakınlarımda var mı en azından ilk okul numarasını hatırlayan arkadaşlarım var mı? 🙂

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir