internet servis sağlayıcısı

Her gün internet üzerinde gördüğümüz reklamlarda, SMS’Lerde, gelen telefonlarda, gazetelerde bilimum bizim gözümüzün göreceği yerlerde reklamlarını gördüğümüz çok çeşitli internet servis sağlayıcıları var malumunuz. Birbirinden müşteri kapmak için yapmadıkları kampanya, bize ulaşmadıkları kanal kalmadı hatta bıkkınlık derecesinde diyebiliriz.

Arada kampanyalara göz atıp “bu teklif iyiymiş, acaba bu firmaya geçsem mi?” sorusu aklıma düşse, önce Google’dan destek alıp geçiş yapanların yaşadıklarını inceliyorum. Mümkün olduğunca bulunduğum bölgedekileri incelemeye özen gösteriyor ve nihayetinde soğuyup değişiklik yapmıyorum. Bana bu değişikliği yaptıracak tek hamle fibere geçmek olabilir, o da henüz bulunduğum bölge altyapı olarak hazır olmadığından beklemede.

internet servis sağlayıcısı
internet servis sağlayıcısı

Yakın zamana kadar düşüncelerim bundan ibaretti ama şimdi gözden geçiriyorum da bu zamana kadar gerçekten bu düşünceyle zamanımı boşuna harcamışım. Önce komşum dükkanında yaşadı 5-6 gün internetsiz kaldı ve sonrasında özellikle fiber tercihi için değişim yapan Teakolik’in taşındıktan sonra başına gelenlerden sonra kendime otur oturduğun yerde dedim. Benim kullanım alışkanlığım haline geldi, fazlası belki de bozar 😉

Koca koca firmaların bu tarz basit teknik işlemlerden dolayı günlerce yeni yakaladığı müşterilerine eziyet etmesi, hoşgeldin cezası bir nevi. Diğer taraftan da veremediği hizmetin cezasını aboneye ödetmek ne kadar Ekmeğimizi internetten çıkartan insanlarız, bizim bir kaç saat internetsiz kalmaya tahammülümüz yok ki maalesef sınırları zorlayan sürelerden bahsediyoruz. O yüzden yıllar önce beraber yola çıktığım TTNET ile uzun süreli bir birliktelik beni bekliyor.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

One reply on “İnternet Servis Sağlayıcımı Neden Değiştirmiyorum?”

  • Oca 9, 2017 at 02:43

    taahhutum oldugundan dolayi sirf bu yuzden degistiremiyorum cok guzel bir yazi olmus bu arada