market11 logo

Türkiye’de gelişen e-ticaret potansiyeli ve yeni girişimlerin sürekli olarak yenilikleri araması kovalaması yaşam biçimimizde belirli değişikliklerin olmasına neden oluyor. E-ticaretin ilk adımlarını gördüğümüz yıllarda aklımızda olan “Sahte ürün gelirse?, Bedeni bana
olur mu? Ayağıma vurur mu?” pek çok tereddüt geçen zaman içerisinde yerini güvene bıraktı. Eskiden çok fazla duyduğumuz dolandırıcılıkvari olayları hemen hemen hiç duymaz olduk. Bu konudaki süreci burada uzun uzun yazmaya gerek yok, artık daha fazla güveniyoruz internet sitelerinden alışveriş yapmaya.

Önceleri bir abiye modeli bulmak için Fatih, Ümraniye, Pendik gibi mağaza sayısı çok merkezlere gidip dükkan dükkan gezmek gerekirdi, beğendiğiniz bir Adidas modelini acaba İstanbul’da hangi mağazada bulurum diye İstanbul kazan biz kepçe dolaşırdık. Sonraları gelişmelerle hangi mağazada olduğu gittiğimiz mağazadan öğrenebilir olduk ve e-ticaretin ışığında artık oturduğumuz yerden hallediyoruz. Büyük şehirler dışında ve/veya il merkezleri dışındaki ilçelerde de yeterli alternatiflerin bulunmadığını düşünürsek, e-ticaretin gelişimini farklı gözle izlemek mümkün. İş dışındaki zamanımızda almak istediğimiz ürünlerle ilgili araştırmalar ve piyasa yoklaması yaptığımız bir gerçek, bir ürüne para vermeden önce araştırmayan kimse kalmamıştır herhalde. Fırsat etiketiyle önümüze çıkan pek çok ürünü ihtiyacımız olsun olmasın almaya başladık, özellikle özel alışveriş kulüplerinin gelişmesiyle güven katsayımız o kadar arttı.

E-ticaret atmosferinde bulunup ihtiyaçlarımızı masamızın başında istediğimiz yere yönlendirebiliyoruz. Ayakkabılar, parfümler, tişörtler, pantolonlar, elektronik eşyalar, mutfak eşyaları vs havada uçuşuyor. Gelen kargoların açılır açılmaz paylaşıldığını ve plazalarda kargo şirketlerinin giriş saatlerinin kısıtlandığını düşünürsek ne kadar aktif alışveriş yaptığımızı gözler önüne seriyor. Hayatımızın önemli bir parçası olan internet üzerinden alışveriş yapma güven eşiğini geçtik ama market alışverişleri ne kadar bu sirkülasyonun içinde onu düşünmek lazım.

Market11 Nedir?

Yoğun ve yorucu geçen iş günü sonunda eve dönüş yolunda eve en yakın marketin rafları arasında dolaşıp alışveriş listesini tamamlamak için çaba harcamak, istediğin ürünün istediğin markasını bulmak, sizin gibi markete gelen kişilerle birlikte kasa sırası beklemek vb sorunlar bir araya gelince ızdıraba dönüşebiliyor. Bunu farkeden şirketler de market alışverişini online platformlara taşıyarak bizlere kolaylık sağlamaya çalışıyorlar. İşte bu platformlara yeni eklenenlerden en tazesi N11.com‘un market pazaryeri olarak tarif edeceğimiz bir alışveriş platformu olan Market11.com. Yıllardır bu hizmeti Migros’un verdiğini biliyoruz ama bu hissiyatı sağlayabildiklerine inanmıyorum.

Ramazan ayı içerisinde N11 adına desiBel‘in düzenlediği bir iftar organizasyonu ile market11 ile tanıştık, N11 ekibinin enerjisini ve projeye olan inancını hissedince takip etmeye başladım. N11 Türkiye piyasasının tecrübeli platformu bu gücünü yeni projesinde hissettirdiğini farkettim. Şu an haftasonu yapacağım kahvaltı için alışveriş yapıyorum 🙂

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir