17.04.2009 tarihi itibarı ile Likemind’a katılmış bulunuyorum 🙂

Automechanika fuarı sebebiyle Beylikdüzü – Tüyap’a gitmem gerekiyordu ve Tuzla’dan Beylikdüzü’ne o kadar erken gitmek, o trafiği çekmemek için hemen Kanyon’a Likemind’a kaçamak yaptım. Yok buna ben de inanmadım, özellikle cumayı seçtim fuara gitmek için itiraf ediyorum.

Gittiğimde ne ile karşılaşacağımı, o ortamın nasıl olduğunu bilmiyordum. Aslında çok kısıtlı olan zamanımı verimli geçirdiğimi düşünüyorum ve FriendFeed arkadaşlarımı gerçek arkadaşım gibi gördüğümü farkettim. Muhabbet ilk “merhaba” geldikten sonra akıp eğlenceli şekilde gidiyordu, “ne güzel” hiç yabancılık çekmedim.

İlk önce eski iş arkadaşım Hasan Başusta‘yı aradı gözlerim ve buldum. Daha sonra sıra diğer görmek istediklerime gelmişti, ilk önce sevgili TT‘yi gördüm, kendimi tanıttıktan sonra yüzündeki memnuniyet ifadesiyle öyle içten sarıldıki o sıcaklığı hala hissediyorum ve her sabah o enerjiyi nereden buluduğunu da daha iyi anladım. Hemen diğerleriyle de kaynaşmam için yardımcı oldu TT’m ve Onur Çakır, Cankız Onur Kum ve Duygu Acar 3’lüsünün bulunduğu masada hoş bir sohbetin içinde buldum kendimi. Daha sonra Hasan Toprakkaya ve arkadaşları ile küçük bir sohbet yaptık. O an dışarıda gördüğüm Sunipeyk‘in yanına geçtim, o kadar Gtalk muhabbetinden sonra gerçek muhabbet farklı bir lezzetti benim için, her ne kadar kısa sürsede. Murat Buyurgan’ın da katıldığı mini sohbet, kısa süre sonra kahve almak için içeri geçmemizle son buldu.

Sıcak bir şeyler almak için tekrar içeriye geçtim, sıra beklerken Hasan Başusta’nın beni birilerine gösterdiğini ve gıyabımda konuştuklarını duydum, arkamı döndüm ve ne göreyim Arman ve İzon, ayaküstü sıcak bir muhabbet oldu. Gitmek üzere hazırlık yapıyorlarmış, onları gitmeden yakaladığım için mutlu oldum. Benim de kısıtlı zamanım vardı aslında ama gitmek istemiyordum, gitmek ile gitmemek arasında kendimle savaşıyordum. O sırada Denis ile Hasan Başusta’nın muhabbetine katıldım, Handem ile Devletşah da geldiler ve benim genel dinleyici olduğum bu kısımda akıp giden koyu bir muhabbet oldu, o kadar kapılmışım ki çıkmam gerekirken 15 dakikanın nasıl geçtiğini anlamadım, son dakikada Özgür Alaz ile de görüştük(gün kapanışı için gelenlerle vedalaşıyordu), FF’den beni hatırladığını söylediği, bu benim için ilginç bir gelişme. Çıkmadan Simto‘yu da görmem gerekliydi, muhabbet edecek kadar çok kalamadım ama devamı bir dahaki sefere artık. Veda merasiminde de TT’m kaynaştırma çalışmalarına devam ediyordu, Likemind’dan ayrılmadan Elifile ile de tanışmış oldum. Hatırlayamadıklarım var ise affola.

Bu kadar kısa sürede bu kadar çok kişiyi görmek bana çok ayrı bir haz verdi.

Kendime not: Mayıs Likemind’a baştan sona katılmalıyım 🙂

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir