wpid CYMERA 20131022 013726

image

Mevsimler sıra savar oldular. İlkbaharı ve yazı doya doya yaşadık ama sonbahar teğet geçti ve kışa doğru yol aldık. Eskiden böyle değildi sonbaharı da yaşardık, yağmur yağmayacağını bildiğimiz serin günler olurdu nasıl anlatsam mont giymeden kazakla veya sweatshirt üzerine yelekle falan dışarı çıkılan. Kazak çok daha ön planda olurdu, montların altında kaybolmazdı mesela 🙂

Tabi mevsimler evrim geçirince biz de ayak uydurmak zorundayız. Sabah buz gibi başlayan gün akşama tişört ile gezilecek kadar ısınabiliyor veya sıcak başlayan gün akşama dişlerimizin birbirine vurmasına neden olabiliyor. Bu yüzden ben kendi seçimlerimi yaparken ince ve kat kat giymeye başladım. Tişört üzerine gömlek, gömlek üzerine triko ve dışarısının kaç derece olduğuyla doğru orantılı olarak mont seçimi, bazen mevsimlik, bazen yağmurluk, bazen de kışlık mont.

Tamam biraz sıcak olunca elde mont taşımak söz konusu olabilir ama kalın giyinip terleyerek veya ince giyinip üşüyerek hasta olmaktan iyidir. İnce ve kat kat giyinince çok korunaklı oluyorsunuz, katmanlar arası sürtünme ısıtıyor sizi 🙂 Üst üste giyindiğiniz için de görsel olarak mısır koçanı gibi oluyorsunuz yani mısır koçanı stili dememin sebebi bundan. Kıyafet kombinasyonu size kalmış tabi ama bunu size şiddetle öneririm, çok kullanışlı oluyor.

Herkese sıcak kışlar dilerim.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir