Bir süredir gözüme ilişiyor NLS (Non Lineer System) ama “nedir bu?” diye düşünmemiştim pek. Tabi yumurta kapıya gelmeden detay araştırama vakit ayıramama durumu söz konusu, pek çok zaman olduğu gibi. Anlatıldığında çok tatmin edici olmasa da Funda Şen’in yazısını okuduktan sonra çok etkilenerek uygun bir yöntem olabileceğine inanarak eşimi götürmeye karar verdim.

Süreklilik arz eden, sıkıntılarını çözemediğimiz sağlık problemlerini teşhis edebileceğini umuduyla düştüğümüz bu yolda Osmanbey’deki NLS merkezine ulaştık. Küçük ve samimi bir atmosfere sahip bir merkez olan, insana son derece güven veren merkezde önce “NLS cihazı nedir? Sonuçlar ne kadar güvenilir? NLS cihazlarını her doktor okuyabilir mi?” gibi ön bilgilendirme yapıldı. Genel Cerrahi Uzmanı Yrd. Doç. Dr. Kenan İpek’in odasına geçtik ve check-up için gerekli hazırlıklar yapıldı.

Bir zamanların meşhur cihazı volkman kulaklığına benzeyen bu cihaz ile işlemler için hazırdık artık. Uygulama oldukça basit aslında, başınıza yerleştirilen kulaklık benzeri bu cihaz sayesinde NLS, beynin yaymış olduğu “non lineer” dalgaları bir barkot gibi okuyarak beyinden yayılan bilgiye ulaşıyor. Bu cihaz da beyin dalgaları yoluyla kişinin vücudundaki tüm rahatsızlıkları okuyarak vücudunuz barkod gibi hissetmenizi sağlıyor ve bu yolla bir check-up gerçekleştiriyor. Uygulamanın açıklama safhası aslında oldukça etkileyiciydi.

Genel Cerrahi Uzmanı Yrd. Doç. Dr. Kenan İpek, “Cihazla hastada zaten var olan ve yeni başlayıp birçok görüntüleme cihazında ortaya konulamayacak kanser oluşumlarına dair bilgiler edinilebiliyor” dedi. Kanserin ortaya çıkışı, vücutta birtakım yapıları yıkıyor ve başlangıç aşamasında MR ya da tomografi gibi görüntüleme yöntemleri bu oluşumu gösteremeyebiliyormuş. NLS ise vücudun tüm dokusunu okuyabilme özelliğiyle kişiye oluşabilecek kanser riskiyle ilgili bilgiler veriyormuş.

En önemlisi standart check-up uygulamalarındaki gibi çeşitli tetkikler yapmak için ciddi bir süre harcamanıza gerek kalmaması, ortalama 20-25 dakika sürüyor işlem ve sonrasında semptaik doktorumuz sorularımıza içtenlikle cevap vererek bize somut bilgiler vererek memnuniyetimizi en üst noktalara ulaştırdı.

Beni ve eşimi en etkileyen nokta ise 3-4 haftadır süreklilik arz eden ama hafif şiddette devam eden mide bulantılarının çözümü oldu. Bahsedebileceğim noktaları paylaşamaya çalışacağım, 3 farklı doktora gittiğimizde çeşitli tahliller yaparak şüphelendikleri gebelik, sindirim sistemi problemleri vb hastalıkların belirtilerini takip ettiler ama verdikleri ilaçlar bir işe yaramamıştı. Her zaman duymaya alıştığımız sebebi bilinmeyen durumlarda “strese bağlı” demesinden öteye gidemedi. NLS’nin okuduğu vücutta tüm detayları okuyabiliyorsunuz, midede bazı asitlerin fazla olduğunu ve bunun yeme alışkanlıklarından meydana geldiğini söyledi. Evet bu süreç eşimin ekmek yemekten vazgeçtiği döneme denk geliyor! Bunu söylediğimizde ekmeği kesmenin midedeki asitlerin artışını önlemek için kepek ekmek yemesini ve ekmeksiz öğün geçirmemesini önerdi. Check-up sonrasında bu teşhisin doğruluğuna şahit olduk, ekmek yemeye başladığı 2. günden itibaren bulantı kesildi. Ayrıca sindirim sisteminde ciddi sıkıntılardan şüphelenip endişe ederken ve en çok bu bölgeyle ilgli bir problem olacağını düşünürken, mevcut sıkıntıların yeme alışkanlıklarındaki değişiklikler ile düzenlenebileceğini öğrendik ve yine doktorumuzun söyledikleri ışığında sıkıntılardan uzaklaştık.

Bunlar dışında pek çok konuda doktorumuzun ortaya koyduğu teşhis ve tedavi yönlendirmeleri oldukça yerinde ve tatmin ediciydi, tabi tüm çalışanların ilgisi de öyle. Bence hepimiz belirli periyotlarda Osmanbey’deki NLS merkezine uğramalıyız 😉

NLS

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

4 replies on “NLS (Non Lineer System) İle Akıl Almaz Tecrübe”

 • melek Coşkun
  Nis 11, 2015 at 08:16

  Bende sebebi bilinmeyen sedimentasyon yuksekligi var bu cihaza girersem sebebini bulabilirmi Teşekkürler

 • Nis 11, 2015 at 18:27

  Kesin demek doğru olmaz ama bu süreçte öğrendiklerimizi ileride tekrar doktorlarda söylediler. Tedaviler sonrası sağlığımıza kavuştuk şu an.

 • Günnur Bozkurt
  Eki 24, 2019 at 20:04

  Bu kampanya halen devam ediyor mu

  • Kas 9, 2019 at 23:56

   Üzerinden çok zaman geçti, devam ettiğini sanmıyorum. İletişime geçip güncel tutarı öğrenmek sağlıklı olacaktır.