Bir işe sahip olan mutlu veya görüntüde mutlu olanlardan olabilirsiniz ama bu mevcut işinizi kaybetmeyeceksiniz ve işsiz kalmayacaksınız anlamına gelmez. Bir çok işsiz arkadaşımız var ve hepimizin başına gelebilecek bir durum. Allah kimseye göstermesin.

Eğer işsiz kalırsanız ve önünüzü göremediğiniz dönemde işsizlik maaşı alabilcek şartlarıtaşıyorsanız ve işsizlik maaşı almak istiyorsanız önce şirketinizden “işten ayrılış bildirgesi” alıyorsunuz ve İşkur’a gidiyorsunuz. İşsizlik sigortası ödeneği biriminde ilgili formu doldurup sizin iş bilgilerinizi yazan bir çıktı ile kayıt birimine gidiyorsunuz ve kaydınız tamamlanıyor. Başvuru tarihini takriben 10 – 12 iş günü içerisinde alıp alamayacağınız belirleniyor ve hak kazanmışsanız o ayın son günü PTT’den işsizlik maaşınızı alabiliyorsunuz.

Bugün itibarı ile işsizler ordusunun bir parçası oldum. Şirket faliyetlerini durdurma kararı aldı ve ilk önce satın alma durduruldu, doğal olarak da bileti önce alanlardan oldum. Vardır bir hayrı mutlaka, gerekli işlemleri yaptım ve artık önümüzdeki maçlara bakacağız.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir