Shell, Halkbank ve Karayolları Genel Müdürlüğü ortak çalışması olan Shell Club Smart Card faydalı bir çalışma, KGS kullanıcılarına yarar sağlamak amacıyla yapılmış. Halkbank, Shell istasyonlarına kredi açıyor ve KGS kartınıza yükleme yapıyorsunuz.

Alt limit yok 5 TL – 10 TL yükleme imkanı var, Karayolları Genel Müdürlüğü’nün 30 Tl alt limitini düşünürsek çok az köprü geçişi ya da paralı yol tercih edenler için de oldukça güzel bir proje… Bu noktadan sonra taşları yerine oturtulamayan, istasyonları kontrol etmekte eksiklikleri olan bir proje. Sınırlı sayıda istasyonda olmasına karşın, bu girşimi yapan istasyonlar aldıkları sorumluluğun bilincinde değil.

Bu sabah erken saatlerde karşı yakaya geçerken babam KGS kartını kullandığını ve yükleme yapmamı söyledi. Avrupa yakasına geçtiğimde Shell istasyonlarına baktım; Davutpaşa, Sefaköy, Küçük Çekmece, Yenibosna, Beylikdüzü sisteme dahil olmamışlar. Sorduğumda E5 üzerinde “hepsinde var” demişlerdi halbuki… Gün içinde dönüş yolunda Cevizlibağ’da sistemi kullanan Shell istasyonundan bulacağımı düşünerek önemsememiştim ama gittiğimde sistemin ağrızalı olması sebebiyle yükleme yapılamadığını söyledi. Bir hışımla müşteri hizmetlerini aradım memurlar gibiymiş çalışma saatleri!!

İlk aklıma gelen Mecidyeköy istasyonuna gittim, limitleri dolduğu için yükleme yapamadıklarını öğrendim! Ya sabır. Zincirlikuyu istasyonuna ulaştım, orada sistem yok. Anlamıyorum Boğaziçi Köprüsü’ne en yakın istasyonda bu sistem olmaz! Pompadaki çalışana sorduğumda Çeliktepe istasyonuna yönlendirdi, Fatih Sultan Mehmet Köprüsü girişine gittim sonuç olarak. Yükleme yapmayı başardım, şükür!! Yükleme esnasında kredi limitlerini sonuna kadar kullanıp ödeme yapmayan istasyonlar olduğunu teyit ettim.

Ciddi vakit kaybı sonrası eve ulaştım. İstasyonlar gerekli hizmeti veremezse, hizmeti vermeyen istasyonu takip etmezsen, yükleme yapabilmek için Avrupa yakası dolaşılıyorsa; ciddi yatırım yapılan, çeşitli mecralarda reklamı yapılan, kullanıcılara kolaylık olması vaad edilen KGS ile güçlendirilmiş Shell Club Smart Card, sen neye yararsın? Sana verilen emeğe yazık.