soyunma dolapları

İşin vazgeçilmez donanımlarından biri olan arşiv dolabı modelleri, işlevselliğe sahip en dikkat çekici ürünler arasındadır. Bu ürünleri seçerken birçok farklı özellik öne çıkmaktadır. Bu arşiv dolapları, çekmece veya sadece kapak ve raf ile tercih edilir.

Tutmanız gereken malzeme tipine bağlı olarak farklı modeller tercih edilebilir. Bu dolapların en işlevsel modelleri güvenlik ve ergonomi açısından en iyisidir. Arşiv kabinleri, kolayca taşınabilen ve aynı anda birçok malzemenin üst üste yığılmasına yardımcı olan son derece yüksek standartlardır. Bu kabinlerin sahip olduğu özellikler, tüm kullanıcı depolama gereksinimlerini karşılamak için yeterlidir. Bu dolapların aynı zamanda soyunma dolapları olarak tasarlanıp üretilenleri de mevcuttur.

Arşiv ve soyunma dolapları özellikleri nelerdir?

Arşiv kabinleri en kaliteli malzemelerden yapılmıştır. Bu dolaplar, iş ihtiyaçlarını karşılamak için uzun yıllar dayanabilmeliler. Paslanmamış ve oksitlenmiş arşiv kabinleri hafiftir, böylece kolayca taşınabilir. Dosya dolabı modelleri çekmecelerle de tasarlanabilir. Aynı şekilde soyunma dolapları da kaliteli çeliklerden ve amaca uygun olarak tasarlanmalı ve üretilmelidir.

 Tek kapılı soyunma ve arşiv dolapları

Günümüz koşullarında kaliteden ödün vermeden çeşitli boyutlarda ve tasarımlarda pek çok dolap modelleri üretilmektedir. Bunlardan biri tek kapılı dolaptır. Tek kapılı dolapta bir kapı bulunur. Ancak müşterilerin istekleri doğrultusunda bu tek kapı iki kapıya da döndürülebilir.

Bunun dışında, L şeklindeki dolaplarımızda da var. Bunların kullanımı biraz farklıdır. L şekilli dolaplar iki kişi yerine dört kişi tarafından kullanılabilir. Dolaplar müşterinin talebine göre sağlanır. Gerekli görüldüğünde dolaplar asma kilit veya gömme kilit ile de tasarlanabilir. Ancak elektronik kilitler de oldukça tercih edilmektedir. Bu seçenek tamamı ile alıcıya aittir.

Ayrıca ürünlerin renkleri de müşterinin talebine göre hazırlanmaktadır. Kabin içindeki kayışlar, metal veya plastik gibi detaylar isteğe bağlı olarak hazırlanabilir.

Yaylı dolaplar

Yaylı dolaplar yani diğer adıyla kompakt dolaplar, depolanan dosyaları saklamayı ve almayı kolaylaştırır. Sistemin en önemli özelliği, bir ray üzerinde hareket edebilme özelliğidir. Bu raylarla birlikte hareket eden ve kapanan dolaplar para tasarrufu sağlar ve kapalı sistem olarak da bilinir. Bu, belgelerin güvenli kalmasını sağlar.

Kompakt dolaplar neden tercih edilir?

Kompakt dolapları tercih etmenin en önemli nedenleri, alanın verimliliğinin elde edilmesi. Saklanan dosyalar bu süre boyunca güvende kalır. Kompakt dolapları seçerken dikkat edilmesi gereken en önemli nokta şudur:

  • Saç kalınlığı
  • Şanzıman dişlileri
  • Zincir kalitesi
  • Araba taşıma kapasitesi
  • Direksiyon kilitleri
  • Tekerleklerin yük kapasitesi

 Arşiv kabinleri farklı türlerde olabilir: Dikey, yatak ve çekmece. Dolabınızı seçerken ihtiyaçlarınıza ve konumunuza göre seçim yapmak için mantıklı bir seçim yapar. Arşivler bilgilerin okunamadığı ve herkesin göremeyeceği yerler olduğundan, bu kabinlerin kilitlenebilir özellikleri olmalıdır. Her ne amaçla kullanılırsa kullanılsın, gizlilik ve güvenlik önemlidir. Bu yüzden her durumda dolapların ve içindekilerin güvende olması gerekir. Bu da ancak kilit sistemleri ile mümkündür. Dolayısıyla dolap alırken kilitleyebilir özellikte olmasına özen göstermelisiniz.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir