sumostro nedir

Sizlere WordPress alanında büyük bir eksikliği emin adımlarla doldurmaya çalışan yeni bir oluşumdan bahsedeceğim. Günümüzde WordPress’in kullanımı her geçen gün bir önceki güne göre ciddi bir miktarda artış gösteriyor. Bu artışın yanında ister istemez sorularınıza anında cevap alabileceğiniz bir platforma ihtiyaç duyulabiliyorsunuz. Sumostro da tam bu esnada sizlere yardımcı olmayı hedefliyor.

Sumostro oldukça basit bir WordPress Soru-Cevap platformudur. Asıl amacı WordPress alanındaki Türkçe kaynak sıkıntısını gidermek olsa da çok yönlü bir projedir. WordPress ile ilgili aklınıza gelebilecek herhangi bir konudaki sorunuzu Sumostro’ya sorabilirsiniz. Sorunuzu 24 saat içerisinde yanıtlama garantisi sunan Sumostro, oldukça iddialı görünüyor -ki şuan sistemde 95 soru sorulmuş- ve hepsine özenle cevap verilmiş. Ayrıca böyle bir projenin, bir şirkete bağlı olarak geliştirilmesi ve desteklenmesi de taktire şayan. Böylelikle projenin ne kadar ciddi ve kararlı olduğunu yakından görebiliyoruz.

Sumostro’yu yakından tanıyalım;

Nedir?

Sumostro, kullanıcıların WordPress’le karşılaştıkları sorunları ücretsiz sorabilecekleri ve sorularına nitelikli, doğru cevaplar alabilecekleri etkileşimli bir soru-cevap platformudur. Sumostro, Momoth şirketi ve gönüllüler tarafından desteklenip geliştirilen bir platformdur.

Nasıl Soru Sorulur?

Sorularınızı “Soru Sor” bölümden, başlık olarak yazıp, kısa açıklamasını yaparak kolaylıkla sorabilirsiniz. Soru sormadan önce, sorunuz ile ilgili anahtar kelimelerle arama yapıp, mevcut sorunuzun daha önceden sorulup sorulmadığını kontrol etmenizi öneririz. Böylece, aynı soruyla hem zaman kaybetmemiş olur hem de mükerrer içerik oluşmamasını sağlayabilirsiniz.

Neden Ücretsiz?

WordPress, web dünyasının %23’ünü tek başına omuzlamaktadır. Böylesine büyük ve gelişen bir yapının Türkiye’deki en büyük sıkıntılarından birisi yeterli kaynak bulunamamasıdır. Sumostro, temel anlamda soru-cevap platformu olsa bile asıl amacı WordPress alanında ciddi bir kaynak oluşturmak ve bunu sürekli güncel tutmayı hedeflemektir.

Ayrıca sorularınızı Twitter ve Facebook üzerinden #SumoyaSor etiketiyle de sorabilirsiniz.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir