20120103 9729883074.bmp

 

Malum evleneli 6-7 ay oldu henüz, yeni ev kurma telaşı kiralık ev bulmak için çabalar vs derken iş geldi çattı faturaları üzerime almaya. Bir nevi yeni hesapları açtırmaya. Elektrik, su, doğalgaz, internet derken hiç istemeye istemeye eşimin ısrarıyla sabit telefon kullanmaya karar verdik. O sıralarda Türk Telekom’un yeni evlenecek çiftlere özel evlilik kampanyası başlamıştı veya bizim yeni dikkatimizi çekmişti ve zaten çok az kullanacağımız bir telefon için yararlanmaya karar verdik.

Çok iyi bir alternatifti bizim için, bizim belirleyeceğimiz 3 sabit hatta 3000 dakika konuşma hakkı veriyorlar ki ailelerimiz dışında sabit hattan arayacak kimsemiz de yok. Bir de akşam 7den sabah 7ye bedava var(mış)! Oh ne ala değil mi? İmzayı attım ve işlemi tamamladım.

İşte ilk imzayla pişmanlk başladı. Önce kampanya hediyesi olan telefonu vermediler, akabinde şikayetçi olduğum için yaklaşık 5 hafta kadar sonra bana ulaşabildi. Daha sonra tarifenin tutarlarıyla ilgili problemler oluştu, imzalarken 16,70 TL aylık ödemeye imza atmışken faturalar 22,00 + gelmeye başladı. İtiraz ettim tabiki, bu sefer de kaydımız alınırken kampanya girilmediğini ve başka bir tarife üzerinden ücretlendirildiğimizi öğrendim. İtirazım sonrası çok nadir durumlar haricinde kullanmayacağım bir hat için minimum sabit ücret başka bir tarifeye geçiş yaptım, en azından öyle zannediyordum. Akşam7den sabah 7ye tarifesinden de yararlanacağımı ilettiler müşteri temsilcisi arkadaşlar.

2 kişi çalıştığımız için zaten 7de ancak evde olabiliyoruz. İlgili tarife gereği sabit hatları ki tekrar etmekte fayda var sadece ailelerimizi ararken kullanıyoruz bu hattı. Önce 30+ sonra da 40 + fatura gelince yine itiraz ettim doğal olarak. Ne öğrendim dersiniz?

Zaten evlilik kampanyasından yararlandırmadılar, şimdi de itirazıma mesaj atmak lütfunda bulunarak Akşam7den sabah 7ye tarifesinden yararlanamadığımı ve son faturada da lütfedip 19 TL indirim yaptıklarını söylediler. O kadar ısrarla sormama rağmen yararlandığımı bildirdikleri tarife yüzünden her ay ekstra ücret alıyorlar benden! Köşe başını çevirmişler… Gel de bu hattı kullanmaya devam et!!

 

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

One reply on “Türk Telekom’dan “Kafasına Göre Tarife”!!!”

 • May 4, 2012 at 11:53

  Sayın Demirayak;
  Doğru bir konuyu dile getirmisiniz.
  Kutlarız.
  Yazınızı Derneğimizin web sitesinde yayınlayabilir miyiz?
  Başarı dileklerimizle.