Son zamanlarda derdimize dert katan Turkcell’in son öpücüğünü bugün öğrendim, yapılan yeni icraatlarla zaten ciddi derecede ön yargı da oluşturdular bende.

Turkcell kampanyalarından yararlanmak için bilmem kaç gün ibaresi var malum hepsinde olduğu gibi, 3 4 gün içerisinde kontur yüklemem gerekli ve ben birden fazla GSM operatöründen yaralandığım için (hatta hepsinden yararlanıyorum) en az kullandığım Turkcell hattımda kontürü günü gününe kullanırım (çok uzun öğrencilik yıllarımın etkisi olmasa çoktan vazgeçmiştim ya neyse). 100 kontür istedim ve kredi kartımı çıkarttım, numarama yükleyebileceklerini kontür kartı veremeyeceklerini söylediler. Birden fazla noktada Turkcell abone merkezinde böyle oldu. Sanırım kontürü kıt kanaat alan önemli adetlere sahip bir zümreyi böyle zora koşuyorlar, ondan bundan kopardıkları günleri kar sayıyorlar.

Ben ısrarla kart isteğimi iletince kurallar böyle Turkcell daha iyi hizmet vermek için bu hizmeti bu şekilde veriyor! Ya kartı kaldır ya da kullanmak isteyenden esirgeme. Çok gıcık olduğum için almadım, o sinirle çıktım ve “artık külfet olan bu hattımı taşısam mı acaba?” diye düşünmeye başladım. Bütün satıcılar da daha fazla konuşup karşısındakini bastırabileceklerini/kandırabileceklerini düşündükleri için farklı kampanyalardan bahsederek aklımı çelmeye çalışıtılar, BANANE!

Benim için en iyi hizmet isteğimin gerçekleşmesidir ki isteğim yapılmayan yapılamayacak birşey değil.