iresim2860829Yeni yılda şirketler hem reklamlarını yapabilmek hem çalıştıkları firmalarla aralarındaki bağlarını pekiştirmek hemde güçlüyüm imajı çizebilmek için çeşitli promosyonlar hazırlarlar.

Hazırlanan promosyonlar genellikle ajanda, duvar takvimi masa takvimi, masa saati gibi göze hoş gelecek kullanışlı ya da küp not, kalem, post-it gibi sürekli el altında olacak ürünlerden veyahut gömlek, kravat, kravat iğnesi, kol düğmesi gibi şık hediyeler olabilir. İlk bakışta hepimizin hoşuna giden promosyon ürünleri genel olarak ağır maliyetler içerir ve sürekliliği olmayan ürünlerdir, belirli bir zaman sonra muhtelif sebeplerle mutlaka kullanılabilirliğini kaybedecektir. Bir çok promosyon ise gönderildiği yerlerde merdiven altlarında kalabalık oluşturacak, çekmecelerin dolapların karanlık yerlerinde bahar temziliğinde hatırlanmayı bekleyeceklerdir.

Tam da bu noktada, promosyanlara dökülen milyonlarımızın kısa süre içinde küçük anılardan öteye gidemeyeceğini vurgulamak istiyorum. Asıl önemli olan ise promosyonlara alternatif olarak ne yapabileceğimiz ve bize fayda sağlayacak atılımlar yapabilme hususundaki hassasiyetimiz.

Yeni yıl vesilesi ile karşılaştığım ve çok hoşuma giden bu hassas uygulamalardan birini paylaşmak istiyorum. Geçtiğimiz yıl içerisinde ön proje çalışması yaptığımız Ode Yalıtım A.Ş. çok güzel bir çalışma yapmış, TEMA Vakfı aracılığıyla benim adıma “Tekirdağ Hatıra Ormanı”na bir adet fidan dikmiş ve bana “Teşekkür Belgesi” göndermiş.

Gerçekten memnuniyet verici gelecek nesillere daha yeşil bir dünya bırakmak için çok olumlu bir çalışma

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir