linkedin

Sosyal bir CV olması sebebiyle deneyimlerinizi, projelerinizi, eğitim geçmişinizi inceleelere diğer profesyonellerin ve pek tabi işverenlerin kullanıcı profillerinde en dikkat ettiği, linkedin profillerinin sanırım artık en güçlü öğesi “yetenek ve uzmanlıklar” kısmı.

Bağlantılarınızın hakkınızda yazdığı tavsiyeler yetenek ve uzmanlıklarında daha çok iş disiplini ve takım oyununa yatkınlığınızla alakalı ön plana çıktığını söylemek yanlış olmaz. Önerilerde farklı kişilerin farklı yorumlarını inceleyebiliriz tabi ama toplu halde görme imkanımız bulunmuyor. Önemli bir husus olarak yetenekleriniz onaylayan kişilerin sizi ne kadar tanıdığı ve oyların gerçekliği. Sizi oylayacak kişiler yeteneklerinizi bilmeden mevcut oylanmış yetenek ve uzmanlıklara destek olabilir ve gerçekte olmayan özellikleriniz varmış gibi görünebilir, bu sebeple yetenek ve uzmanlıklarınızı yönetmeniz gerektiği. Profilinizi düzenlediğiniz alanda “yetenek & uzamnlıklar” alanının sağ üst köşesinde bulunan “değiştir” butonuna tıklayarak ekleyip çıkartabilirsiniz.

LinkedIn yetenek ve uzmanlıklarınızı sadece birinci derece çevrenizdeki kullanıcılar onaylayabiliyor. Birinci dereceden bağlantılarınızın önemi düşündüğünüzden daha fazla önem arzetmekte.

Yetenek ve uzmanlıklar bölümünü profilinizin en üst kısmına taşımak önemli bir hamle. Profilinizi düzenlerken bölümünün sağ üst köşesinden tutarak sürekleyerek sayfanızın görüntüsünü güncelleyebiliyorsunuz. Profilinize gelen kişiler yetenek ve uzmanlıklarınızı görünce ister istemez tetiklenerek bilgileri doğrultusunda sizi oylayacaklardır, ayrıca gelenlere yetenek ve uzmanlıklarınızı ön planda tutarak dikkat çekebilirsiniz.

Yetenek ve uzmanlıklar bölümünü yönetmek bir diğer önemli detay. Yeteneklerinizi siz belirleyip düzenleyerek oylayanları doğru yönlendirmelerde bulunabilirsiniz. dikkat

Bağlantılarınızın yetenek ve uzmanlıklarını onaylayarak dikkatleri oylamaya ve oylanmaya yönlendirebilirsiniz. Çünkü oyladığınız kişiler önce sizin oylamalarınızı inceler ve olağan şekilde bir nevi minnet duygusu da diyebileceğimiz şekilde sizi de oylamaya yönlenirler.

Umarım uygulayıp meyvelerini alabilirsiniz, benim linkedin profilime göz atmak isterseniz 😉 tr.linkedin.com/in/iedemirayak

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

2 replies on “Yetenek Onaylamalarınızı Nasıl Arttırabilirsiniz? #LinkedIN”

  • Eyl 29, 2016 at 23:37

    Güzel bilgi, iş fırsatlarını arttırmak için etkili bir yöntem.

  • Eyl 30, 2016 at 15:10

    yazı için teşekkür ederim, bu bilgileri başka yerde bulamayız :).