Bitcoin Cüzdanı Nedir?

En çok kullanılan kripto para olarak bilinen bitcoin ile işlem yapabilmek için bit bitcoin cüzdan kullanmanız gerekir. Özel anahtarlarınızı koyabileceğiniz bu cüzdanda bir ya da iki kişi tarafından bilinen şifreler de muhafaza edilir. Tüm para çekme ve yatırma işlemleri bu cüzdan sayesinde yapılmakta olup her para yatırma öncesinde yeni bir adres oluşturulur. Bunun amacı yapılan işlemleri daha güvenli hale getirmektir.

Mevcut bitcoin bakiyelerinizi görmenizi sağlayan bitcoin cüzdanları blok zincir sistemini kullanarak kripto paralarınızı transfer edebilmenize yardımcı olur. Her bitcoin cüzdanı bir adrese sahiptir ve bu adres 26 ile 35 arası karakterden oluşan harf ve rakamlardan meydana gelir. Genellikle cüzdanların bitcoin değerini depoladığı düşünülse de cüzdanda bitcoinleri kullanabilmek için gerekli olan genel ve özel anahtarları içeren yazılımlar cüzdanda tutulur. Her cüzdanda başkası tarafından görülebilen ve transfer yapılabilen bir genel anahtar vardır. Bitcoin ne kadar diye bakıp güncel fiyatlar üzerinden bu cüzdanla alım satım yapılabilir.

Bitcoin Cüzdanları Nelerdir?

Bitcoin cüzdanı kullanarak blok zincirine dahil olabilirsiniz. Bu amaçla masaüstü bitcoin cüzdanları, paper yani kağıt cüzdan ve online bitcoin cüzdan olmak üzere 3 farklı cüzdan türü kullanılır.

Masaüstü bitcoin cüzdanları bilgisayara indirilip kurulur. Burada kullanacağınız genel ve özel anahtarlar bilgisayarınızın hafızasına kayıt edilir. Cüzdan internete bağlı olduğundan buradan gelebilecek tehlikelere açık haldedir. Eğer küçük miktarlar kullanarak aktif kripto para transferi yapacaksanız bu cüzdan türü size uygun olabilir.

bitcoin cuzdanlari nedir
Bitcoin Cüzdanları Nelerdir?

Kağıt cüzdanlar adından da anlayacağınız üzere anahtar bilgilerinin kağıtta yazılığı olduğu cüzdanlardır. QR kod şeklinde bitcoin adres bilgilerini içeren bu cüzdanın internet bağlantısı yoktur. Ancak fiziksel olması sebebiyle cüzdan kaybedildiğinde bitcoin verileri de kaybolur.

Online bitcoin cüzdanı ise internet bağlantısının olduğu her yerden erişime açıktır. Ve bu imkanı sunan firmanın mutlaka güvenilir olması gerekir. Bunun için kripto para platformları kullanılır. Buralarda bitcoin nasıl alınır sorusuna da yanıt bulabilirsiniz.

bitcoin nasil alinir
Bitcoin nasıl alınır?

Bitcoin Nasıl Alınır?

Bitcoin al emri vermek istediğinizde öncelikle bir cüzdana sahip olmanız gerekir. Bunu birkaç dakika içerisinde kolayca açabilirsiniz. Açtığınız hesaba para transferi yapacağınızda kendi adınıza ait olan vadesiz hesabı kullanmalısınız. Yeterli bakiyeyi oluşturduktan sonra bitcoin TL işlemi yapabilirsiniz. Kolay alış/satış sekmesi kullanılarak kaç lira tutarında bitcoin alınacağı ilgili alana yazılır ve onay verilerek işlem tamamlanır. Tüm bu işlemleri başarıyla ve sorunsuz şekilde yürütebilmeniz adına Bitlo’dan destek alabilirsiniz. Güncel verileri profesyonel şekilde sunan Bitlo kullanıcılarına kesintisiz destek vermektedir.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir