Attrack Ninja

Son dönemlerde sosyal medya araçları arasında revaçta olan instagram’a olan ilgisi artmaya devam ediyor. Ortaya çıkan tüm mecralarda hesap açıp inceler ve network oluşturmaya çalışırım. Uzun süredir sosyal mecralarda yer alınca tabi kemikleşmiş bir kitle oluyor. Ürettiğiniz içeriğe göre şekillenen bir kitle ile birlikte üzerine koyarak devam ediyorsunuz. Tabi instagram takipçi arttırma programlarını kullananların sayısı hiç de az değil 🙂

Çok aktif bir kullanıcı olduğumu söyleyemem ama 740 takip ettiğim 438 takip edenim var henüz, bakınız: instagram profilim. Bundan sonra biraz daha aktif bir kullanıcı olmaya karar verdim, umarım başarılı olabilirim.

instagram Takipçi Arttırma Yolları

Takipçilerinizin artması için sürekliliğinizin olması tabi ki şart. Profiliniz için emek harcamalısınız, elinizde büyüyecek olan çocuğunuz gibi yaklaşmanız gerekiyor.  Paylaşım sıklığını belirlemeli ve istikrarlı olarak paylaşmalısınız, takipçileriniz aktif olduğu zaman dilimlerini belirleyip o zamanlara göre kendinizi ayarlamalısınız. Paylaşmayı seçtiğiniz içeriğe uygun olarak etiketler kullanmalısınız, popüler etiketleri de bu harmana katabilirsiniz ama etiket sınırı 30 olduğu için fazlasını ekleyemezsiniz. Daha detaylı instagramda popüler olma yolları için Berna Mutlu Aytekin’in yazısına göz atmalısınız.

Bu yazıyı yazarken takipçi arttırmaya yarayan uygulamalara göz atayım dedim ve genel olarak uygulamaların hesabınızda yetkileri alıp sizi bir havuza taşıyor ve bu havuzdan başkalarını size, sizi başkalarına takipçi yapıyor ve burada en büyük problem twitterdaki gibi ekstra fake profillerin hesabınızda takipçi olması muhtemel. Bu yüzden pek sağlıklı olduklarını düşünmüyorum, birazcık emek başka bir şey değil!

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir