Yeni başlangıç, yeni heyecanlar: Performans pazarlama

Sizlerle paylaşmak istediğim hayatımdaki önemli gelişmelerden önemli bir tanesine daha geldik. Her ayrılık bir son, her son bir bir başlangıçtır. 2022 ile birlikte sona eren İmza kariyerim sonrasında 2023 yılında yeni bir başlangıç yapacağım. bundan sonra odağım performans pazarlama.

Bu bir veda yazısıdır

Yeni başlangıç, yeni heyecanlar

Her yeni başlangıç beraberinde yeni heyecanlar da getirir. Heyecanın bendeki yansıması ekstra motivasyon. Bu hissiyatı en son 2016’da İmza’ya başlarken yaşamıştım ve dönüp arkama baktığımda güzel anılar biriktirdiğimi, gelecekte hep güzel anacağım pek çok iş ve güzel insanlar biriktirdiğimi görüyorum. Sırada bu güzel duyguları farklı bir yerde tekrar yaşamak ve güzel anılara yenilerini eklemek var.

Katılacağım ekibin şimdiye kadar yaşadığı gelişmeleri yakından izleme fırsatım olduğu için kendimi şanslı ve daha motive hissediyorum. Ekstra motivasyonun pozitif getirilerini de sizlerle paylaşmak için şimdiden can atıyorum.

2023 itibariyle odağında performans pazarlama olan, son yıllarda sağladığı büyüme ile ön planda olan müthiş bir ekibin gelişmesine katkıda bulunmak için enerjimi harcayacağım.

Hala yeni işimin ne olduğunu, nerede olduğunu paylaşmadığım için kızmıyorsunuz umarım 🙂 İlk paragrafta sufle vermiştim ama linki tıklamadıysanız yakalayamazsınız.

Performans pazarlama nedir?

Yeri gelmişken performans pazarlama deyince ne olduğu merak edenler için bu konuya değinmek isterim.

Performans pazarlama (perfomance marketing), firmaların mevcut müşterilerinden daha fazlasına ulaşabilmeleri için uygulanan dijital pazarlama ekosistemindeki farklı farklı platformları kullanan geniş bir pazarlama tekniğidir. Odağında minimum harcama yaparak maksimum fayda sağlamak vardır. Performans pazarlama çalışmalarının hedefleri kişinin veya kurumun ihtiyacına göre site trafiğinin arttırılması, lead toplama, abonelik veya üyelik kazanma, etkileşim elde etme veya satışları arttırma olabilir.

Çalışma öncesinde oluşmuş veriler incelenir, yeni stratejiler belirlenir ve uygulama sonrası kısa sürede etkileri gözlemlenmeye başlar. Uygulamada istatistikler merkezdedir, analiz ve raporlama ile birlikte en anlaşılır şekilde kişi veya kurumlarla paylaşılır.

Performans pazarlaması detayları tabi ki çok daha fazla burada merak edenler iççin kıs bir bilgilendirme hedefledim. Yazının özüne geri dönelim.

Artık MooF Dijital Reklam Ajansı’nın bir parçasıyım

Aidiyet duygusu benim için gerçekten önemli. Kendimi ait hissedebileceğim bir ekiple birlikte çalışma fikri bile beni çok heyecanlandırıyor ki artık fikirden öte MooF ekibinin bir parçasıyım.

Şimdiye kadar edindiğim farklı farklı dijital pazarlama alanlarındaki bilgi ve tecrübeyi alanında uzman bir ekiple daha da pekiştirecek olmak heyecan verici. Gerçekleştirecek pek çok hedef olması ayrı bir motivasyon kaynağı.

MooF Dijital Pazarlama Ajansı hakkında

2008 yılında bu yana dijital pazarlama faaliyetlerinde bulunan MooF, şu anda Google premier partner, Meta business partner, Criteo premier partner apoletlerini taşıyan bir performans pazarlama ajansı.

Tüm alternatif seçenekleriyle Google reklamlar, Facebook ve Instagram reklamları, Criteo reklamları, Tiktok reklamları, Twitter reklamları, Linkedin reklamları, programatic, Google Analytics optimizasyonu hizmet kapsamının bir parçası. Tamamını görmek için MooF hizmetleri sayfasını inceleyebilirsiniz.

Linkedin’den beni eklemeyi unutmayın 🙂 İsmail Emrah Demirayak

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

One reply on “Yeni başlangıç, yeni heyecanlar: Performans pazarlama”

  • Oca 2, 2023 at 18:14

    Acısıyla tatlısıyla güzel bir dönem atlattık. Birlikte seyahatlere gittik, eğitimler verdik, onlarca kişiyle çalıştık. İş hayatında ayrılıklar oluyor. Dostluk baki, yeni iş hayatında gönülden başarılar diliyorum.