çocuklarınızda konsantrasyon geliştiren 9 öneri

“Boş boş etrafa bırakmayı bırakıp şu ödevini bitirir misin?” sorusunu eminim ki çoğu aile çocuğuna  sıklıkla yöneltiyordur. O yaşlarda yerinde duramayan kıpır kıpır bir çocuğa, sabit bir şekilde otur ve odaklan talebi biraz zor olabiliyor. Bunu anında doğuştan gelen bir yetenek gibi başarabilmeleri çok zor ama dilerseniz bunu geliştirebilirsiniz.

Gözlemler 01.04.18 Yorum Yok 234 Okunma


Herkesin bildiği üzere dün Türk milletinin en önemli değerlerinden biri olan Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün ölümünün 78. Senesiydi. Sabah 09:05'te yapılan saygı duruşunda sevgisini gösterip katılanlar olduğu gibi saygısından eşlik edenler ve hiç umursamayanlar da oldu. Hatta saygı duruşunda bulunduğu için tepki gösterilen veya tam tersi bulunmadığı için de tepki gösterilenler oldu. Akabinde sözlü münakaşalar belki de bizim görüş alanımız dışında fiziksel çatışmalar da oldu.

Gözlemler 11.11.16 Yorum Yok 506 Okunma

İyi Bir Metrobüs Yolcusu Olmak

Hayatımıza girdiği günden beri olanca yoğunluğuna ve arttırdığı toplumsal birlik duygusunu aşılamasına rağmen bir guruh tarafından eleştirilerden nasibini düzenli olarak almaktadır.

Gözlemler 12.02.16 Yorum Yok 765 Okunma

Spotify ile nasıl 1 yıl geçirdim

Müzik benim için her an arka fonda olmalıdır ve olmazsa olmazdır. Evde, ofiste ve yolda dinlemek için kendime farklı plaformlarda playlistler hazırlarım ve her ay düzenli olarak günceller ve paylaşırım. Youtube listelerime aşağıdaki linki 5 tıklayıp ulaşabilirsiniz.

Gözlemler 03.02.16 Yorum Yok 807 Okunma

Şimdilerde Görmek İstemediğimiz Mezuniyet Fotoğrafları

Her öğrenci mezuniyetin tadını alacak ve ayakları yere basmadan "ben mezun oldum" diye sanki başı göğe ermiş gibi gidip o afili fotoğraf stüdyolarında her geçen zaman yeni pozların eklendiği garip garip fotoğraflar çektirecek.

Gözlemler 01.02.16 Yorum Yok 1142 Okunma