Samsung Galaxy S20 FE özellikleri

Akıllı telefon sektörüne yön veren markalardan birisi de Samsung’tur. Yüzlerce farklı özelliğe sahip akıllı telefonları ile birlikte kullanıcıların beğenisini kazanıyor. Galaxy serisi ise ürün modelleri arasında en çok tercih edilen grupta yer alıyor. Samsung Galaxy serisi, gelişmiş birçok seçeneğin sunulduğu ürün gruplarını ifade ediyor. Galaxy serisinin en dikkat çeken modellerinden birisi olan Samsung Galaxy S20 FE, bu alanda birçok özellik sunuyor.

iPhone 12’nin öne çıkan özellikleri

Samsung Galaxy S20 FE özellikleri

İlgili telefon modelinin temel özellikleri şu şekildedir;

· 6.5 inç’lik ekran boyutuyla oldukça yeterli olan telefon, aynı zamanda geniş ekran özelliklerini başarıyla taşıyor.

· 128 GB dâhili depolama alanı bulunan telefonda 1 TB’a kadar hafıza kartı desteği sağlanabiliyor.

· 0.429 W/kg SAR değeri olan telefonun bu değeri muadillerine göre oldukça düşük seviyede.

· %85.52 ekran gövde oranı yer alıyor.

· Telefon içerisinde 6 GB’lık RAM bellek ile sorunsuz bir kullanım sağlanıyor.

· İlgili telefona IPX8 sertifikasıyla suya dayanıklılık özellikleri kazandırılmış.

· Kamera çözünürlüğü 12 MP değerinde.

· 4500 mAh pil kapasitesi ile uzun süreli kullanım sağlayan telefonda aynı zamanda hızlı şarj özelliği de bulunuyor.

· Ekran çözünürlüğü olarak 1080 x 2400 FHD+ piksel özellikleri eklenmiş.

· CPU frekansı 2.84 GHz değerinde. Beraberinde 8 çekirdekli işlemci yapısı sunuluyor.

İlgili özellikler incelendiğinde ayırıcı özellikleri bulunan telefonda birçok teknik detay hâkim. Dolayısıyla kaliteli bir akıllı telefon deneyimi yaşamak istiyorsanız rahatlıkla tercih edebilirsiniz.

Telefon içerisindeki diğer özellikler de oldukça yeterli düzeylerde. Ekran teknolojisi olarak Super AMOLED seçilmiş. 407 PPI piksel yoğunluğuyla kaliteli görüntüler izleyebilmek mümkün. Ekran yenileme hızı 120 Hz değerinde. Yonga seti olarak Qualcomm Snapdragon 865 serisi tercih edilmiş. İşlemci mimarisi ise 64 bit üzerine kurulmuş. Adreno 650 serisi grafik işlemcisi bulunan akıllı telefonda, 587 MHz GPU frekansı mevcut. RAM tipi olarak ise LPDDR5 tercih edilmiş. Telefonun 128 GB ve 256 GB dâhili depolama alanı seçenekleri mevcut. Aynı şekilde RAM seçenekleri ise 6 GB ve 8 GB değerinden oluşuyor. Samsung Galaxy S20 FE akıllı telefonunun tasarım özellikleri ise şöyle;

· 159.8 mm boy,

· 74.5 mm en,

· 8.4 mm kalınlık,

· 190 gram ağırlık,

· Beyaz, mavi, turuncu, kırmızı, mor, yeşil renk seçeneği,

· Polimer kapak gövde malzemesi,

· Metal çerçeve gövde malzemesi.

Samsung Galaxy S21 Ultra Özellikleri

Samsung Galaxy serisinin en dikkat çekici modellerinden birisi Samsung Galaxy S21 Ultra modelidir. Samsung Galaxy S21 Ultra, birçok özelliğiyle kullanıcılar tarafından tercih ediliyor. Cihazın sağlamış olduğu özellikler birçok bakımdan yeterliyken, teknolojik anlamda da birçok yenilik mevcut. Galaxy serisinin en gelişmiş telefonlarından birisi olan bu model, aynı zamanda sağlamış olduğu özelliklere göre uygun fiyat seçenekleriyle geliyor. 

samsung galaxy s21 ultra ozellikleri

İlgili modelin temel özellikleri şu şekildedir;

· Ekran boyutu 6.8 inç değerinde. Bu anlamda oldukça yeterli bir özellik sağlanmış durumda.

· 128 GB dâhili depolama seçeneğiyle oldukça yeterli diyebiliriz. Hafıza kartı desteğiyle hafıza değerini yükseltmeniz mümkün.

· 5000 mAh pil kapasitesi ile uzun süreli kullanım sağlıyor. Cihaz içerisinde aynı zamanda hızlı şarj özelliği de bulunuyor.

· 5G desteği mevcut olan telefona bir de IPX8 sertifikasıyla suya dayanıklılık özelliği eklenmiş.

· 12 GB RAM bellek kapasitesiyle muadillerinin oldukça ilerisinde yer alıyor. Akıllı telefon modelleri içerisinde 12 GB RAM bellek değerine oldukça nadir bir şekilde rastlanılır.

· Çift hat kullanıcıları da düşünülerek bu özellik telefona eklenmiş.

· 8 çekirdekli işlemci yapısının yer aldığı telefonda 2.9 GHz CPU frekansı yer alıyor.

· 0.714 W/kg SAR değeri bulunuyor.

· Ekran gövde oranı %88.96 değerinde. Bu da muadillerine göre oldukça iyi seviyededir.

· 108 MP kamera çözünürlüğü ile harika videolar ve fotoğraflar çekebilmeniz mümkün.

· Ekran çözünürlüğü anlamında da oldukça nadir rastlanan bir değer bulunuyor. 1440 x 3200 QHD+ piksel özelliğiyle harikalar yaratılmış.

· Cihazda parmak izi okuyucusu da bulunuyor. Bu sayede güvenlik önlemleri artırılmış durumda.

Cihazın temel özellikleri bu şekildeyken diğer detaylara geçebiliriz. Ekran teknolojisi olarak Dynamic AMOLED teknolojisi tercih edilmiş. Ekran çözünürlüğü standardının QHD+ olması, oldukça önemli özellikler arasında. 516 PPI piksel değeriyle ekran özelliklerinde devrim yaratılmış. Pil kapasitesi 5000 mAh değerinde oldukça yüksek. Böylelikle 41 saatlik konuşma, 18 saatlik internet kullanımı, 22 saatlik video oynatma, 81 saat müzik oynatma sağlanabilir. Video kayıt çözünürlüğü 4320p Ultra HD 8K özelliklerine sahip. Telefon içerisinde barometre, jiroskop, hall sensörü, pusula, yakınlık, ortam ışığı, ivmeölçer gibi sensörler mevcut.

Xiaomi 11T Pro Özellikleri

Akıllı telefon denildiğinde 2010 yılında hayatımıza girmiş bir marka bulunuyor. Xiaomi markası, ilk dönemlerde yazılım sektörüyle ilgilense de sonraları akıllı telefon piyasasına girmiştir. 2011 yılından itibaren gerçekleştirilen bu durum, yüzlerce Xiaomi akıllı telefon ürünü getirmiştir. Markanın ön plana çıkan telefonlarından birisi de Xiaomi 11T Pro modelidir. İlgili modele ait teknolojik anlamda birçok yenilik bulunuyor. Kullanıcılar tarafından da oldukça beğenilen akıllı telefon, sağlamış olduğu özellikler bakımından muadillerinin çok ilerisinde. 

xiaomi 11t pro ozellikleri

11T Pro modelinin temel özellikleri şu şekildedir;

· 6.67 inç’lik geniş ekranıyla bu anlamda oldukça tatmin edici özelliklere sahip.

· 256 GB dâhili depolama alanı bulunan akıllı telefonun hafıza kartı desteği bulunmuyor.

· 8 GB RAM bellek kapasitesiyle oldukça iyi bir seviyede.

· 5000 mAh’lik pil kapasitesi ise uzun süreli kullanım sağlıyor.

· Çift hat özelliği bulunan telefonda aynı zamanda hızlı şarj edebilme özellikleri de mevcut.

· 5G desteği ve 4.5G desteği var.

· 2.84 GHz CPU frekansı bulunan telefonun 8 çekirdekli bir işlemci yapısı bulunuyor.

· 0.570 W/kg SAR değeriyle muadillerine göre oldukça düşük seviyede.

· %84.8 ekran / gövde oranı bulunan telefon, bu anlamda oldukça iyi bir durumda.

· 108 MP kamera çözünürlüğü, kaliteli fotoğraf ve video çekme özelliklerini beraberinde getiriyor.

· 1080 x 2400 FHD+ piksel ekran çözünürlüğü bulunuyor.

· Parmak izi okuyucu bulunan telefonda güvenlik detayı sağlanmış.

Cihazın geriye kalan özelliklerine kısaca değinecek olursak şu sonuçlar ortaya çıkacaktır. İlgili telefonun ekran teknolojisi anlamında AMOLED teknolojisinin kullanıldığını söyleyelim. 395 PPI piksel yoğunluğu bulunan ekrana FHD+ ekran çözünürlük standardı hâkim. Hızlı şarj gücü ise maksimum 120 W değerinde. Ancak kablosuz şarj özellikleri bulunmuyor. Yonga seti olarak Qualcomm Snapdragon 888 kullanılmış. İşlemci mimarisi ise 64 bit üzerine kurulmuş. GPU olarak Adreno 660 serisi tercih edilen telefonda 840 MHz GPU frekansı bulunuyor. RAM tipi olarak LPDDR5 tercih edilmiş.

Telefonun 128 GB ve 256 GB dâhili depolama seçenekleri mevcut. Depolama biçimi olarak UFS 3.1 kullanılıyor. RAM seçenekleri 8 GB ve 12 GB şeklinde oluşuyor. 12 GB RAM seçeneğini burada da görüyoruz. İşletim sistemi olarak Android 11 kullanılan telefonda NFC özelliği de bulunuyor. Bluetooth ise 5.2 sürümü birlikte geliyor. Barometre, jiroskop, pusula, yakınlık, ortam ışığı, ivmeölçer gibi sensörler mevcut. SAR değeri oldukça düşük durumda. USB sürümü olarak 2.0 tercih edilmiş. Ses çıkışı ise USB Type-C şeklindedir. Kamera özellikleri arasında 4320p Ultra HD 8K çözünürlükte video çekme yer alıyor. Bu sayede muadillerine göre bir adım daha öne geçmiş oluyor.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir