Vizesiz Geziyorum

Geçmişten bu yana yurtdışına gitme dürtüsü hemen hiç olmayan biriyim. Paris’miş, Floransa’ymış, Madrid’miş vs vs hiç önemli değil benim için daha vatan topraklarında o kadar gezmediğim yer varken gitmek çok mantıklı gelmiyor bana. Fakat duyduğumdan beri beni heyecanlandıran bir proje vardı ve gelişmelerini merakla takip ettiğim, açılmasını 4 gözle beklediğim bir proje Vizesiz Geziyorum! Biraz inceledikten sonra merakla beklediğime değdiğini düşünüyorum.

Vizesiz gidilebilecek ülkeleri gezmek için illa vizenizin olmasına ve kim bilir gittiğiniz yerde “neler neler” yapabileceğiniz miktarda parayı vize için harcamanıza gerek yok. Vizesiz gidilen ülkeleri ve bu ülkelerde nasıl en güzel anılarınızı biriktireceğinizi bilirseniz siz de hayattan daha fazla keyif alan bir gezgine dönüşebilirsiniz.

Siz gezin tozun, farklı yiyeceklerin tadına bakın, farklı kültürleri tanıyıp insanlarla, tarihle ve doğayla kaynaşın diye Türkiye’den vize istemeyen ülkeler var, iyi ki var! Vize uygulamayan ülkelere gitmek, ulaşım kolaylığı ve uygun fiyatlı turlar sağladığı, pasaport ve Schengen vizesi sorunlarını ortadan kaldırdığı için cazip bir yurt dışı seyahati anlamına geliyor.

Vizesiz ülkelerde neler yapılır, buralarda ne yenir, ne içilir, nerelerde gezilir gibi konuları her ülke için ayrı ayrı yazarak size mükemmel gezi rehberi ve keyifli yolculuk planları hazırladık. Tabi bununla da kalmayıp her ülkeyi en az iki sene içerisinde tek tek dolaşıp ülkenin yerel heyecanlarını ve yaşantılarını sizlerle paylaşıyoruz. Siz de bu heyecana ortak olup bizlerle vizesiz gezebilirsiniz!

Sosyal Medya Hesapları 

plus.google.com/+Vizesizgeziyorum

facebook.com/vizesizgeziyorum

twitter.com/vizesizgeziyor

Vizesiz Geziyorum İnfografik

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir