Dsmart HD kampanya 1999

Sezon öncesini es geçmiş olsak da babmla düşünüp taşınıp Avrupa Kupaları için gerekli olduğuna karar verdik D-Smart’ın! İnternetten D-Smart HD kampanyasına başvuru, akabinde standart kurulum süreci olan 48 saat içerisinde yetkili bayideki (!) arkadaşların kurulumu yapmaları vs her şey yolunda gibiydi. Heyecanla Santiago Bernabéu Kupası‘nda oynanacak Real Madrid – Galatasaray maçına hazırlanmıştık, maçı seyredeceğiz ya hani.

5 dakika rötarlı eve geldim ama yayın yok!  Müşteri hizmetlerine ulaşmak ve bir çağrı merkezinin çalışanın sesini duyduğumda dakika 41 olmuştu, gitti koskoca bir ilk yarı. Asıl olay da buradan sonra başlıyor zaten. İnternetten başvuru yaptığımız D-smart HD pakedindeki içeriğe bakarak abonelik işlemi için aradıklarında yazılı hizmetleri 19,99 TL’ye alabileceğimiz söylenirken sözleşmemizin dahilinde Euro Futbol kanalının olmadığını öğrendik. Seyretmek için bir üst pakete geçmemiz lazımmış yani Maxi Paket‘e. Yetkili arkadaş çok uzun süren “bir tık” sonrasında yayını açtı.

Anlamadığım maçları izlemek istediğimizi ve o yüzden pu pakedi seçtiğimiz söylemişiz, içeriği sormuşuz ve ona göre sözleşme yapmışız. Şu yaşanılan sinir stres başka bir şey değil. Niyetimiz maçları seyretmek olduğuna göre bizi doğru yönlendirirsen biz de hangi paket uygunsa onu alırız. Zaten sözleşme olarak önümüze gelen kağıtta paket-fiyat ile ilgili bir ibare yok. Ad, soyad, telefon, adres, tarih, TC kimlik no ve imza var. Hukiki süreçte neye göre ne talep edecekler? anlamadığım bir diğer konu da bu.

Ya çağrı merkezindekiler art niyetli, ya servistekiler art niyetli ya da sistem art niyetli ya da kim ne yaptığı belli değil. Bir ihtimalde ben güçlüyüm öper geçerim olabilir! Düz-mece!

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir