Facebook Virüs Temizleme
facebook etiketleme virüsü

Son zamanlarda etrafımdakilerden çok fazla gördüğüm ve desteğim istendiği için biraz haşır neşir olduğum için paylaşmak istedim. Hemen herkesin az ya da çok kullandığı Facebook’ta son zamanlarda etiketlenme fırtınası esiyor ki öğrenmeyen kalmamıştır herhalde. Saçma sapan ve sizin isminizin de geçtiği popüler televizyon programlarından bazılarına katıldığınızı ve destek istediğinizi yazan videolar ve “duvarımda bir video paylaştım, izleyip beğenir misin? yorum da yap lütfen :)” şeklinde görünen videolar ile başladı ve gelişti. Şimdilerde bunu türevleri bulunuyor ve aynı gönderiye 18-19 arkadaşınızı etiketliyor. Eğer sizde de bu durum yaşanıyorsa başka arkadaşlarınızın gönderilerinden birini tıklamışsınız demektir. Genellikle uygulamalar üzerinden hareket ediyor ve yayılmaya devam ediyor.

Facebook etiketleme virüsünden kurtulmak için öncelikle gereksiz uygulamalardan kurtulmamız gerekiyor. Burada uygulama üzerinden çalışan olası sevimsizleri uzaklaştırıyoruz. Twitter’da da başınıza benzer durumlar geldiyse buradan inceleyebilirsiniz.

               Ayarlar > Hesap Ayarları > Uygulamalar yönergesini takip ederek açılan sayfada kullandığınız uygulamaları göreceksiniz. Burada güvenmediğiniz uygulamaları kaldırmalısınız.

facebook uygulamalar sayfası

Bu işlemden sonra hala kurtulamadıysanız sonraki sayfadaki işlemi denemelisiniz.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

5 replies on “Facebook Etiketleme Virüsü Temizleme (Resimli ve Videolu Anlatım)”

 • ukala sytan
  Tem 10, 2014 at 13:06

  vürüs var

 • Tem 10, 2014 at 14:48

  Yazıdaki yönergeleri sırasıyla uyguladınız mı? Uyguladığınız zaman temizleyeceksiniz.

 • ismet uçar
  Tem 26, 2014 at 10:35

  virüs nasıl silinir

 • ekrem
  Eki 16, 2014 at 13:16

  virüzümü temizleyin lütfen

 • Merhaba,

  Güzel bir yazı. Az sonra paylaşacağım.
  Ben de Facebook’da etiketlenmeden bıktım.
  Hiç bilgim olmayan, alakasız ve görüşlerime ters bir çok etiketleme ile uğraşmaktan yorgun düştüm.
  Yıllara dayalı bir çok arkadaş ve dostum, bu işin ne olduğunu bilmediklerinden, onların etiketledikleri feedleri “kabul etmeyip, gizlediğimde, feryat figan bana mesaj atıp, ‘neden etiketlememi kabul etmiyorsun?’ sitemlerinde bulunuyor.”
  Çaresiz kalınca Faacebook Ayarlardan (Settings) Zaman Tüneli ve Etiketleme Ayarları bölümünde, bir alt satırdaki “Arkadaşlarının seni etiketlediği gönderiler zaman tünelinde görünmeden önce onayına sunulsun mu?” ayarını”Düzenleme”de KAPALI konuma getirdim.
  Artık küsecekler de kusura bakmasın, bakacaksa da canı sağolsun…

  İyi çalışmalar dilerim… 🙂