facebook etiketleme virüsü

Son zamanlarda etrafımdakilerden çok fazla gördüğüm ve desteğim istendiği için biraz haşır neşir olduğum için paylaşmak istedim. Hemen herkesin az ya da çok kullandığı Facebook’ta son zamanlarda etiketlenme fırtınası esiyor ki öğrenmeyen kalmamıştır herhalde. Saçma sapan ve sizin isminizin de geçtiği popüler televizyon programlarından bazılarına katıldığınızı ve destek istediğinizi yazan videolar ve “duvarımda bir video paylaştım, izleyip beğenir misin? yorum da yap lütfen :)” şeklinde görünen videolar ile başladı ve gelişti. Şimdilerde bunu türevleri bulunuyor ve aynı gönderiye 18-19 arkadaşınızı etiketliyor. Eğer sizde de bu durum yaşanıyorsa başka arkadaşlarınızın gönderilerinden birini tıklamışsınız demektir. Genellikle uygulamalar üzerinden hareket ediyor ve yayılmaya devam ediyor.

Facebook etiketleme virüsünden kurtulmak için öncelikle gereksiz uygulamalardan kurtulmamız gerekiyor. Burada uygulama üzerinden çalışan olası sevimsizleri uzaklaştırıyoruz. Twitter’da da başınıza benzer durumlar geldiyse buradan inceleyebilirsiniz.

               Ayarlar > Hesap Ayarları > Uygulamalar yönergesini takip ederek açılan sayfada kullandığınız uygulamaları göreceksiniz. Burada güvenmediğiniz uygulamaları kaldırmalısınız.

facebook uygulamalar sayfası

Bu işlemden sonra hala kurtulamadıysanız sonraki sayfadaki işlemi denemelisiniz.