Facebook sohbet eklentisi

Meta’nın website sahiplerine sunmuş olduğu ücretsiz ve oldukça etkileyici olan Facebook Sohbet Eklentisi sayesinde, website ziyaretçileri tıpkı Whatsapp iletişim butonu ya da chatbotta yer alan Messenger gibi anlık olarak işletme ile iletişime canlı sohbet edebiliyorlar. 

Facebook IQ verisine göre, tüketicilerin mesaj gönderebilecekleri bir işletmeden alışveriş yapma olasılığı %53 oranında daha yüksektir. Dolayısıyla diğer iletişim araçları gibi Messenger’da işletmelere eşsiz bir deneyim sunuyor.

Twitter’a dev rakip! Threads nedir? Threads nasıl kullanılır? Threads hakkında bilmeniz gerekenler

Facebook sohbet eklentisi nasıl çalışıyor?

Kullanıcılar sitenize gidip sohbet düğmesine tıkladığında bu onları doğrudan, işletmenizle sohbet edebilecekleri bir Messenger konuşmasına yönlendirir. Kişiler Facebook hesaplarına giriş yapmışsa konuşmalar Messenger’da kaydedilecektir. Aksi takdirde size konuk kullanıcı olarak mesaja yönlendirecektir.

Facebook oturumu açık olan kullanıcıların konuşmaları her iki taraftada geçmiş sohbet olarak görüntülenebilir fakat misafir olarak sohbet eden kullanıcı ise sohbeti kapattıktan sonra geçmiş sohbeti yalnızca işletme görüntüleyebilir.

Tüm bunlara ek olarak Messenger eklentisini özelleştirebileceğinizi de unutmayın. 
“Sohbet eklentisini özelleştir” alanından eklenti rengini, konumunu, karşılama mesajını ve sohbet bittikten sonra kullanıcılara bırakmak istediğiniz notu dilediğiniz gibi özelleştirebilirsiniz.

Facebook sohbet eklentisi nasıl kurulur ?

  •  Sayfanızdaki Ayarlar’a gidin ve Mesajlaşma’ya tıklayın.
  •  Messenger’ı sitene ekle kısmında Başla’ya tıklayın.
  •  Burada aşağıdakilerden birini tercih edebilirsiniz:
  •  Kurulum’a tıklayarak eklentiyi manuel olarak yükleyebilirsiniz.


Tercih ettiğiniz site oluşturma platformuna göre aşağıdaki Sohbet Eklentisinin sitenize eklenmesi ile ilgili adımları izleyebilir ve kodu Sohbet Eklentisinin görünmesini istediğiniz sayfalara yapıştırabilirsiniz.

Facebook sohbet eklentisi ile daha fazla kişiye erişin

Facebook sohbet eklentisi, Facebook kullanım oranı yüksek olan ülkelerde ve bölgelerde web sitemize gelen kullanıcıların diğer iletişim kanallarından ziyade, eklenti üzerinden iletişime geçme olasılığını arttırabilir. Bu sayede, Facebook kullanıcısı olarak iletişime geçen kullanıcıların mesajları kayıtlı kalacak ve yeniden pazarlama için data oluşturabileceksiniz.

Daha fazla bilgi için: https://www.facebook.com/business/help/1524587524402327

Facebook Sohbet Eklentisi Kurulumu videolu anlatım

Kaynak: https://www.linkedin.com/posts/o%C4%9Fuz-kuru-a2b980222_dijitalpazarlama-performancemarketing-instagram-activity-7097596673073233921-_Krs/?utm_source=share&utm_medium=member_android

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir