Güven Yönetim Merkezi Müdürü

8 ay kadar önce hayatımıza giren n11.com oyunun kurallarını değiştirmeye kararlı görünüyor. Öncelikli olarak güven problemini ortadan kaldırmaya odaklanmışlar ve bunun en önemli göstergesi “11 güvence”. Bunu daha fazla kitlelere anlatabilmek için dün akşam Taksim The Marmara Raika‘da bir sohbet toplantısı yaptılar ve ne kadar özverili olduklarını bizlere hissettirdiler.

Emre Berk

Toplantının ev sahipliğini n11.com adına Güven Yönetim Merkezi Müdürü Emre Berk yaptı ve anlattığı detaylar ve yüksek enerjisiyle gecenin keyifli geçmesinde önemli bir rol oynadı. Kendisine ve bizi ağırlayan diğer ev sahiplerine teşekkür ederim.

GfK 2012 Tüketici Araştırması sonuçlarını incelediğimizde tüketicilerin %90’ına göre online alışverişin tercih edilmemesinin en büyük sebeplerinin başında güvensizlik geliyor. Bu sorunun başlıca sebepleri olarak da; satıcı ve platform güvenilirliği, ulaşılabilirlik, sahte-taklit ürün endişesi ve kişisel verilerin izin dışı iletişimde kullanımı sıralanıyor.

n11.com B2C platformu olduğu için tüm satıcılar şirket olması ve tüketicilerin karşısında muhattap olacakları şirketler olmasını sağlıyor ve çok büyük bir güvence. Diğer platformlardan farklı olarak hem satıcıların hem de alıcıların tüm bilgilerini paylaşıyor ve bunu yapmasının amacı n11.com’a güven duyulmasını sağlamak. İinternet üzerindeki büyük eksik güven problemini ortadan kaldırmak için yaptığı sadece bununla kalmıyor, alternatif platformlarda olmayan ve şu an tek olduğunu söyleyebileceğimiz 7/24 çağrı merkezi ile ulaşılabilirlik garantisi veriyor. Ayrıca destek merkezleri vasıtası ile platformdaki satıcılara yönelik eğitimler gerçekleştirerek online ticareti geliştirmeyi hedeflemekte. Mağazadan alıcıya modeli ile güvenli alışverişi sağlayan n11.com, müşterilerine “dinle-anla-uygula” yöntemi ile kulak vermeyi ve kullanıcı odaklı hizmet vermeyi taahhüt ediyor.

İşte m11.com’un vaad ettiği 11 güvence:

1- Tüketicinin Yanında: Tüketici hakiarına saygılıyız, kullanıcı memnuniyeti odaklı ve yasalara uygun hareket ederiz.

2- Orijinal Ürüne %100 Destek: Sahte ve taklit ürünlerin satışını ve Mağazalar arasında haksız rekabeti engellemek için Marka Koruma Merkezi ile Orijinal Ürüne %100 Destek veriyoruz.

3- 7/24 Çağrı Merkezi: Türkiye’de ilk ve tek olan 7/24 Çağrı Merkezimiz ile kesintisiz bir iletişim kanalı sunuyoruz. Her zaman ulaşılabiliriz.

4- Ödeme Koruma Sistemi: Ödeme Koruma Sistemi ile siz alışverişi tamamlayıp onay verdikten sonra paranız Mağazaya aktarılır. Bu süreçte ödemeleriniz n11.com güvencesinde olur.

5- Onaylanmış Satıcılar: Sadece aktif ticarette olan şirketlerin mağaza açıp satış yapabildiği, kontrol edilen ve güvenilir bir “Açık Pazar” sunuyoruz.

6- Türkiye-Kore ortaklığı: n11.com, Doğuş Holding ile Güney Kore’nin en büyük şirketlerinden SK Group ortaklığıyla hayata geçirildi. Türkiye’nin en büyük internet yatırımlarından biriyiz.

7- Destek Merkezleri: Mağazalar ve alıcılar, n11.com ile tüm soruları için Destek Merkezlerine danışabiliyor. n11.com Stüdyo ile Mağazalara, eğitim ve ücretsiz fotoğraf çekimi hizmeti veriyoruz.

8- Kişisel Veri Güvenliği: Kişisel verilerinizi güvenli bir şekilde saklar, korur ve asla izniniz dışında kullanmayız.

9- Mağazadan Alıcıya: n11.com’da sadece B2C (şirketten kişiye satış) mümkün olduğu için, hem vergi kaybını hem de sizin mağduriyetinizi engeller, sorumluluk alırız.

10- Dinle-Anla-Uygula: Size en iyi hizmeti sunmak için hep mükemmelin peşindeyiz. Hatalarımızdan ders alıyor ve daha iyisi için çalışıyoruz. Sizi dinliyor, öneri ve yorumlarınızla platformumuzu geliştiriyoruz.

11- Kullanıcı Odaklı Hizmet. Türkiye’nin Açık Pazarı olarak e-ticarete katkı değer sağlayacak kullanıcı odaklı yeni hizmetler geliştirerek öncü olmaya çalışıyoruz.

11-GUVENCE-Infografik

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir