foursquare haritası

Foursquare ve benzeri uygulamaları kullanmaya başladığımızda bu denli sivrilmiş değildi ama hem Google hem de Facebook lokasyon paylaşma uygulamalarını sunmalarına rağmen hızla büyüyen ve hayatımıza giren 4sq oldukça önemli hale geldi hepimiz için, Mayıs 2013’te 2 milyon Türk kullanıcıya ulaşmış olması bunun bir kanıtı. Dünya üzerinde en çok check-in yapan ikinci ülke olduğumuzu öğrendik geçmiş zamanda. Kimsenin bunu yadırgadığını zannetmiyorum.

Peki “Foursquare kullanmaya başladığımdan bu yana nereleri gezmişim?” sorusu aklına hiç gelmedi mi?

foursquare haritam

İstatistiklerinize göz atabilir, arkadaşlarınızın haritasını, hangi kategorideki kaç farklı mekanda check-in yaptığınızı görebilir, check-in yoğunluğunuzu renkleriyle harita üzerinde görebilirsiniz. İlginizi çekebilecek farklı istatiskler ile 4sqmap ile geçmişinize yolculuk yapabilirsiniz.

Uzun zamandır kullandığım 4sq’da kaç check-in yaptığımı merak ediyordum? Belki istatistikten öteye gitmeyecek bir merak ama aklına geliyor insanın işte. Hangi mekanlarda mayor olduğumu, hangi rozetlere sahip olduğumu yönetim panelinden görebilsem de bunu bir infografik olarak görmek oldukça farklı. İşte benim foursquare haritam, siz de merak ediyorsanız 4sqmap ile kendi foursquare hartanızı görebilirsiniz.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir