Ar-Ge ve İnovasyon Zirvesi

Mimar ve Mühendisler Grubu (MMG) tarafından ilki geçen yıl düzenlenen Ar-Ge ve İnovasyon Zirvesi ve Sergisi, 6-7 Eylül 2017 tarihlerinde ikinci kez Türkiye’nin geleceğine ışık tutacak.

Etkinlikler 23.08.17 Yorum Yok 31 Okunma

Göbeğini Kaşıyan Adam

Göbeğini kaşıyan adam deyince ilk akla gelen taa yıllar önce yazılmış olan siyasi bir köşe yazısı başlığı gelebilir aklınıza. Bu başlığın o başlıkla yazılışı aynı manası farklı, sesteş bir nevi.

Hayatımdan 09.08.17 Yorum Yok 9 Okunma


Aslında bu öğrenciler aptal değiller öğrenememe nedenleri eğitim sistemi. Sistem, daima  öğrencilerin yönlendirilecekleri ve kontrol altında tutulacakları arzusu ile gençleri köreltiyor. Yoksa kanlı canlı gençlere dili nasıl öğretmiyor bu sistem serzenişi nasıl açıklanır? Tipik bir emir-komuta düzeninde dil öğrenilmiyor, bir seviyenin üzerine çıkamıyor maalesef ve bunun tek sorumlusu sistem de değil. Bundan yaklaşık kısa bir süre önce Türkiye'ye gelen İsveçli bir arkadaşım önemli bir analizini paylaştı benimle. Türkiye’deki gençlerin dil öğrenmeyi bir hedef olarak görmediğini hatta hatta dil bilmemeyi bir sorun bile olarak etmediğini söyledi. O akşam yattığımda önemli bir yer etti söyledikleri! Sistem muhakkak dil öğrenimine hazırlamada çok kritik bir rol oynuyor. Devlet okullarındaki kaynakların ve öğretim tarzının ne kadar vahim bir seviyede olduğunu etrafınızı biraz dikkatle inceleseniz anlarsınız.

Hayatımdan 24.07.17 2 Yorum 42 Okunma

irem eda 1. yaş günü

Evet bugün kızım İrem Eda'nın ilk doğum günü! Tam 1 sene önce yaklaşık 12:20 sularında Demirayak ailesi olarak yeni bir fert kazandık. Bebek odasındaki ağlama sesi katı kaplayan cazgır bir kız gelmişti hayatımıza. Başlangıçta çok anlama imkanı bulamasam da her geçen gün kendimi daha fazla baba hissettim. Özellikle İrem Eda bizimle olan iletişimini arttırdıkça gerçekten adım adım çıktım BABAlık basamaklarından, daha da çok yolum var biliyorum. Bu konuya başka bir yazıda değineceğim daha detaylı.

Hayatımdan Mutluluklar 12.07.17 Yorum Yok 50 Okunma


Türkiye'de futbol deyince hemen herkesin müthiş öngörüleri, bildiği özel bağlantılar, inandığı farklı taktikler, bloklar arası mesafe, sırtı dönük oynayabilen forvet vs vs dökülür masaya. Gerçekten o kadar basit olsaydı futbol seviyemiz bu kadar düşük olmazdı. Burada uzun uzadiya bunu irdelemek benim işim değil.

Hayatımdan 09.07.17 Yorum Yok 37 Okunma