OSÜB PROJESİ 3

HARRAN’DA OKUYAN SORGULAYAN ÜRETEN BİREY PROJESİ BAŞLADI

Harran Kaymakamlığı bünyesinde faaliyet gösteren Harran Akademi Derneği, Okuyan Sorgulayan Üreten Birey Projesi adı altında Harran için kitap toplama kampanyası başlattı. Toplanan kitaplar Harran ilçesinde kitabı ve kütüphanesi olmayan okullara bağışlanmak amacıyla kullanılacak.

Yapılan araştırmalara göre okuduğunu anlamama, kendini ifade edememe bölgenin başarısızlık nedenleri arasında. Bölgede okullardaki kitapların azlığı bu sorunların temel sebebi olarak tespit edildi. Bu durum OSÜB Projesinin temellerini attı. Projenin ilk bölümünde Türkiye’nin dört bir yanından on beş bin kitap toplayarak ilçedeki okulların kitap ihtiyaçlarının bir kısmı karşılandı.

“Harran’lı öğrencilere göndereceğiniz bir kitapla, yeni yeteneklerin çıkmasına önayak olabilirsiniz.”

Projenin 15 Mart – 30 Haziran 2014 arasında yapılacak olan ikinci ayağıyla 30 bin kitap toplamayı hedefleyen Harran Akademi Derneği, OSÜB projesiyle insanların raflarında duran kitapları Harran’daki öğrencilerin ellerinde hayat bulmasını amaçlıyor.

Kitap göndermek isteyen kişiler, kurumlar herhangi bir MNG Kargo şubesinden 128176984 müşteri numarası ile kayıtlı “ŞANLIURFA KİTAP KAMPANYASI” ismiyle proje kitap toplama merkezi olan HARRAN KIZ TEKNİK VE MESLEK LİSESİ’ne “ÜCRETSİZ”gönderimde bulunabilirler.

 

Proje Detayları:

 

İsim: Okuyan Sorgulayan Üreten Birey Projesi

Düzenleyen: Harran Kaymakamlığı adına Harran Akademi Derneği

Tarih: 15 Mart – 30 Haziran 2014

Kargo Firması: MNG Kargo

Müşteri no/adı: 128176984 – ŞANLIURFA KİTAP KAMPANYASI

Adres: HARRAN KIZ TEKNİK VE MESLEK LİSESİ

Süleyman Demirel Mah. Adnan Menderes Cd, Harran Merkez/Şanlıurfa Telefon:(0414) 441 2283

İlgili: Selçuk Var Tel: 0506 6929866

https://twitter.com/osubprojesi #harranokuyor

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir