Sefaköy AVM Projeleri

Tanıyanların bildiği üzere Sefaköy’de oturuyorum yaklaşık 6 senedir. Her ilçenin her semtin olduğu gibi Sefaköy’ün de yıllardan bu yana süregelen proje dedikoduları var. Son zamanlarda revaçta olan Sefaköy Halkalı Başakşehir Havaray Hattı çalışması var Mart 2017’de ihalesi yapılıp Temmuz 2017’de ihalesi iptal edilen ve akıbeti muallakta da olsa heyecan verici görünen ve en bilindik. Bununla birlikte Şubat 2014’te yeni binasına geçen Küçükçekmece Belediyesi’nin E5 kenarındaki yerine yapılacağı konuşulan alışveriş merkezi ve residence içerikli büyük proje de beklentiler arasında. Yakın zamanda bu projenin adı duyuruldu ve çok yakın alanda peş peşe yeni AVM residence projeleri peydah oldu. Peki yeni yapılacak Sefaköy AVM projeleri hangileri?

Yeni Yapılacak Sefaköy AVM Projeleri

Az önce bahsettiğim eski Küçükçekmece Belediyesi binasının yıkıldıktan sonra otopark olarak kullanılan alanına yapılacak proje geçtiğimiz ay içerisine açıklandı. Peş peşe gelen haberler ile birlikte birbirine yakın 4 proje olacağını da öğrendik. Haritada harflerle belirtilen alanlara konut ve ticari mekanlardan oluşan projeler yapılacak. Aşağıda projelerin isimlerini ve/veya detaylarını bulabilirsiniz.

Sefaköy residence Projeleri

 • E5 MEYDAN (A)

  Eski Küçükçekmece Belediye Binası yerine yapılacak olan projenin adı E5 MEYDAN olarak açıklandı. “Şehrin Kalbine Dokun…” sloganıyla hazırlanan proje T.C. Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) ile Torkam İnşaat ve Yatırım A.Ş. ortaklığında  yapılacak. Şu an proje alanı çevresi kaplandı ve büyük ve kocaman ışıklı tabelalarla proje ilan edildi. Ekim 2017 itibarı ile bitiş tarihiyle ilgili bir açıklama yapılmadı ve inşaat başlamadı.

  e5meydan.org

 • G HUB (B)

  Mar Yapı Turizm İnşaat A.Ş. tarafında Ağustos 2014’te alınan arazi Arel Üniversitesi Sefaköy Kampüsü bitişiğinde yer alan eski Oerlikon Kaynak Elektrodları ve Sanayi A.Ş. fabrikasının bulunduğu arazi. Mar Yapı Sefaköy’de proje yapacak haberlerinin üzerinden 3 seneden fazla zaman geçmesine rağmen gerekli çalışmalar yakın zamanda tamamlanabildi ve proje henüz resmi olarak isimlendirilip Mar Yapı sitesinde paylaşılmadı. E5 Meydan ile arasında sadece Sefaköy’e giriş çıkış yapılan caddeler yer alıyor.

  maryapi.com.tr

 • KELEŞ CENTER AIRPORT (C)

  Küçükçekmece Evlendirme Dairesi’nin hemen Yenibosna tarafında yer alan E5 cepheli bir başka arazi üzerine projelendirilen ve bütün projeler arasında şu an çalışmaları başlayan tek proje. Aynı zamanda Atatürk Havalimanı karşısında yer alan proje henüz hafriyat aşamasında olmasına rağmen “Şehrin Yeni Merkezi” sloganıyla hazırlıkları yapılmış ve sitesi hazırlanmış.

  kelescenterairport.com

 • SİNPAŞ PROJESİ (D)

  Şu ana kadar hakkında en bilgi bulunan proje Sinpaş GYO tarafından yapılacağı haberleri paylaşılan ve uzun süredir atıl durumda bulunan Sancak Tül Fabrikası arazisinde yapılacak. İBB Sefaköy Kapalı Yüzme Havuzu’nun E5 tarafında yer alan arazi aynı zamanda Mar Yapı’nın G Hub projesinin de komşusu konumunda.

  sinpasgyo.com

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir